ایران برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست‎جمهوری افغانستان را تبریک گفت

سیاست خارجی

جمهوری اسلامی ایران مصمم به تقویت روابط با جمهوری اسلامی افغانستان است و ضمن ارج نهادن به برگزاری انتخابات و انتقال مردم سالارانه قدرت سیاسی در این کشور، اطمینان دارد برگزاری این انتخابات با مشارکت حماسی مردم، شرایط را برای گسترش هر چه بیشتر همکاری‌ها در سطوح دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی میان دو کشور دوست و همسایه به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات مرحله دوم ریاست جمهوری افغانستان با حضور گسترده مردم این کشور را به ملت و دولت افغانستان تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم صیانت از آرای مردم را تکمیل این فرایند توصیف کرد و افزود: رئیس جمهور منتخب مردم افغانستان، از احترام و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران برخوردار خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مصمم به تقویت روابط با جمهوری اسلامی افغانستان است و ضمن ارج نهادن به برگزاری انتخابات و انتقال مردم سالارانه قدرت سیاسی در این کشور، اطمینان دارد برگزاری این انتخابات با مشارکت حماسی مردم، شرایط را برای گسترش هر چه بیشتر همکاری‌ها در سطوح دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی میان دو کشور دوست و همسایه به دنبال خواهد داشت.

کد N338979