۰
در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی الجزایر و ایران

بروجردی: حمایت آمریکا از گروه‌های تکفیری عامل اصلی گسترش تروریسم در منطقه است

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مذاكرات ايران و گروه 1 5,رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس,علاء الدين بروجردي,الجزاير,آمريكا,تروريسم

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حمایت آمریکا از گروه‌های تکفیری، ارسال سلاح و آموزش نظامی آ‌نها عامل اصلی گسترش تروریسم و جنایت‌های ضدبشری در منطقه است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ظهر امروز (یکشنبه 25 خرداد) با فیلالی غوینی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه طولانی روابط دوستانه ایران و الجزایر گفت: مشترکات دینی و فرهنگی دو کشور در کنار توانمندی‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری ایران و الجزایر فضاهای مناسبی برای گسترش روابط دوجانبه در عرصه‌های گوناگون ایجاد کرده است که باید ‌از آنها برای دو ملت استفاده کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی نیز از گسترش روابط ایران و الجزایر حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن اشاره به تحولاتی که در منطقه بویژه عراق و سوریه روی می‌دهد، گفت: حمایت آمریکا از گروه‌های تکفیری، ارسال سلاح و آموزش نظامی آ‌نها عامل اصلی گسترش تروریسم و جنایت‌های ضدبشری در منطقه است.

وی افزود: امروز امت اسلامی بیش از هر زمان نیازمند همفکری علما و بزرگان جهان اسلام برای داشتن نقطه توقفی بر دخالت‌های آمریکا در منطقه است.

بروجردی در پایان ضمن اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای کشورمان با گروه 1+5، اظهار کرد: ایران در مذاکرات هسته‌ای بر حفظ دستاوردهای علمی و حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای تاکید دارد و زیر بار زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل نخواهد رفت.

فیلالی غوینی رئیس گروه دوستی پارلمانی الجزایر ایران نیز در این دیدار ضمن اشاره به آمادگی مجلس و دولت کشور الجزایر جهت گسترش روابط خود با ایران، گفت: توسعه روابط اقتصادی، تجاری با جمهوری اسلامی ایران از اولویت‌های پارلمان الجزایر بوده و سفر گروه دوستی این کشور به تهران نیز در همین راستا صورت گرفته است.

غوینی در ادامه ضمن اشاره به ساختار غیرعادلانه سازمان‌های بین‌المللی همچون سازمان ملل گفت: کشورهای مستقل باید با همکاری یکدیگر جهت حل موثر بحران‌های بین‌المللی به سمت اصلاح ساختار سازمان‌های بین‌المللی و دموکراتیزه کردن آ‌ن پیش روند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی الجزایر همچنین درباره گفت‌وگوهای ایران و 1+5 اظهار کرد: استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای حق تمام کشورهاست و الجزایر از حق جمهوری اسلامی ایران برای استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای حمایت می‌کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.