آیت‌الله یزدی:

باید نسبت به مباحث حوزوی اصلاحاتی انجام شود

سیاست داخلی,جامعه مدرسین

مجمع عمومی و هیئت رئیسه آن، در سایه جامعه مدرسین و سیاست های آن حرکت خواهد کرد و ما در این راه از افراط و تفریط به دور خواهیم بود.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با بیان اینکه تشکیل مجمع عمومی جامعه مدرسین جزو مطالبات جدی مقام معظم رهبری است، گفت: در جلساتی که با جامعه مدرسین داشته‌اند ساماندهی اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه قم مورد تاکید ایشان بوده و بر همین اساس جامعه مدرسین این مجمع را تشکیل داد.

به گزارش ایلنا، اعضای هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این جلسه، ابتدا حجت الاسلام فرخ فال، رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن تقدیر و تشکر از حضور آیت الله یزدی در جلسه انتخابات هیئت رئیسه مجمع عمومی، به برگزاری اولین جلسه هیئت رئیسه مجمع اشاره کرده و ابراز داشت: آئین نامه تشکیل جلسات هیئت رئیسه مجمع، در اولین جلسه طرح و مورد تصویب نیز قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: مجمع عمومی و هیئت رئیسه آن، در سایه جامعه مدرسین و سیاست های آن حرکت خواهد کرد و ما در این راه از افراط و تفریط به دور خواهیم بود.

در ادامه این نشست، سایر اعضای هیئت رئیسه مجمع عمومی؛ ضمن تشکر از برگزاری این نشست، به نکاتی از جمله استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، جامعه مدرسین، ایجاد الفت و همدلی بین اساتید، حمایت از جامعه مدرسین در همه مقاطع و متقابلا حمایت جدی جامعه مدرسین از مجمع عمومی اشاره کردند.

سپس آیت الله یزدی ضمن تقدیر و تشکر از هیئت رئیسه مجمع عمومی ضمن رهنمودهای خود، گفت: اولا مساله مجمع عمومی در حقیقت با اشاره مقام معظم رهبری و جزو مطالبات جدی معظم له است و در جلساتی که با جامعه مدرسین داشته‌اند موضوع ساماندهی اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه قم مورد تاکید ایشان بوده است و بر همین اساس جامعه مدرسین این مجمع را تشکیل داد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین تصریح کرد: باید از رهنمودهای مراجع عظام تقلید استفاده شود و حتما ارتباط خودتان را با مراجع معظم حفظ نمایید و این مطلبی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد. شما باید لا و نعم درحوزه داشته باشید. مسائل را رصد کنید اگر در حوزه مساله ای پیش آمد آن را بررسی کنید. درمسائل نباید بی تفاوت باشید نسبت به کشور و منطقه اگر به مساله ای برخورد کردید که باید موضع گیری کنید؛ موضع بگیرید، نسبت به مباحث حوزوی باید اصلاحاتی انجام شود و شما در این باره طرح و برنامه ارائه کنید.

وی در پایان گفت: بنده به عنوان یک طلبه حوزه که افتخار می‌کنم در این حوزه بزرگ شده ام در خدمت شما هستم و در موفقیت این مجمع، هر کار که از دستم ساخته باشد دریغ نخواهم کرد.

کد N338727