دشمن از نوحه‌خوان می‌ترسد

مداحي,سازمان تبليغات

مدیر مؤسسه هنر و ادبیات هلال با بیان این‌که «مجالس عزاداری محل ترس دشمن است» گفت: دشمن از نوحه‌خوان می‌ترسد.

مدیر مؤسسه هنر و ادبیات هلال با بیان این‌که «مجالس عزاداری محل ترس دشمن است» گفت: دشمن از نوحه‌خوان می‌ترسد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام حسین فتحی در نشست فصلی کانون مداحان با بیان این‌که «ما در موسسه هلال، اشعار، نوحه‌ها و اوزان را جدا و دسته‌بندی کرده‌ایم» افزود: باید مقوله شعر در عزاداری‌ها سامان پیدا کند ما در این راه از اساتیدی همچون غلامرضا سازگاز و علی انسانی بهره برده‌ایم.

وی به توزیع ماهانه بسته‌ها شامل کتاب‌های کف دستی و مینی سی دی توسط موسسه هلال اشاره کرد و ادامه داد: نوحه‌های قدیمی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید احیا بشود، یکی از دغدغه‌های مهم ما احیای نوحه‌های قدیمی است.

فتحی با بیان این‌که «دشمن از نوحه‌خوان می‌ترسد» تصریح کرد: قدرت و عظمت نوحه خوان بسیار بالاست. جلسات عزاداری محل ترس دشمن است. این جلسات مانند بلندگوهایی هستند که ما پیام رسان آن هستیم.

مدیر موسسه هنر و ادبیات هلال با بیان این‌که «تاکنون بیش از یک میلیون جلد کتاب توسط این موسسه در کل کشور توزیع شده است» یادآور شد: ما اخیرا به فضای آی تی و گوشی‌های همراه نیز وارد شده‌ایم و اپلیکیشنی طراحی کرده‌ایم که یک مداح در هر کجای دنیا که باشد می‌تواند به متن شعر و سبک خواندن آن به صورت شنیداری دسترسی داشته باشد.

فتحی اضافه کرد: ما معتقدیم که باید از تمام ظرفیت شاعران استفاده کرد لذا اشعار ۶۵۰ شاعر از قرن هفتم به بعد را در سامانه تلفن گویای موسسه گنجاندیم تا مخاطبان ما با یک تماس تلفنی ساده از آنها بهره مند شوند.

وی به راه اندازی سایت مدایح و خبرگزاری هلال نیوز اشاره کرد و گفت: ما کتاب‌های جیبی کوچکی را با عنوان پیام محراب طراحی کرده‌ایم که هر ماه ۱۰ هزار جلد از آن در کل کشور توزیع می‌شود. این کتاب‌ها به منبرهای ۳ دقیقه‌ای معروف است که روحانی در بین دو نماز یک مساله و یک روایت را برای مردم بازگو می‌کند.

انتهای پیام

کد N338187