روزنامه نزدیک به اردوغان فاش کرد:

اردوغان از آمریکا و عراق خواست اقدامی نظامی علیه داعش انجام ندهند

ترکیه,آمریکا

آنکارا - ایرنا - روزنامه ˈصباحˈ چاپ ترکیه نوشت: ˈرجب طیب اردوغانˈ در تماس تلفنی، به معاون رییس جمهوری آمریکا گفته است که ما برای رهایی کارکنان کنسولگری از دست عناصر ˈداعشˈ دست به عملیات نمی زنیم، واشنگتن و بغداد نیز به چنین عملیاتی دست نزنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، روزنامه صباح که به حمایت از سیاستهای دولت آنکارا و شخص اردوغان نخست وزیر ترکیه شهرت دارد، این مطلب را منتشر کرد.

به نوشته صباح، اردوغان در تماس تلفنی با ˈجو بایدنˈ معاون رییس جمهوری آمریکا به وی گفته است که امنیت جانی کارکنان کنسولگری ترکیه در ˈموصلˈ که از سوی عناصر تروریستی ˈداعشˈ به گروگان گرفته شده اند ، ˈخط قرمزˈ ترکیه است و آمریکا و عراق در این راستا نباید به عملیاتی علیه تروریستها دست بزنند که موجب به خطر افتادن جان گروگانهای ترکیه ای شود.

برخی از کارشناسات عقیده دارند که به نظر می رسد داعش به ترکیه در مورد امنیت جان دیپلماتها و دیگر شهروندان این کشور تضمین داده است .

احزاب سیاسی ترکیه پیشتر بارها دولت این کشور را به حمایتهای لجستیکی از داعش متهم کرده بودند. آنها اعلام کرده اند که در ماههای گذشته دهها نفر از عناصر این گروه تروریستی که در درگیریها در سوریه زخمی شده بودند، در بیمارستانهای ترکیه معالجه شده اند.

گروه تروریستی داعش هفته گذشته با حمله به شهر موصل و تصرف آن، کارکنان کنسولگری ترکیه در این شهر را به همراه خانواده های آنان ربودند.

خاورم ** 2010**230**1651
کد N337925