نماینده مردم مبارکه در مجلس:

مشکل بحران آب در کشور باید به صورت ملی حل شود

نطق میان دستور

تهران – ایرنا – عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس خطاب به وزیر نیرو گفت:مشکل بحران آب در کشور باید به صورت کلی و ملی مرتفع شود.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، علی ایرانپور در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع بحران آب در استان اصفهان را جدی بگیرید و به جای سخنان غیر کارشناسانه و ترویج اختلاف در بین برادران اصفهانی، یزدی، خوزستانی و چهارمحال و بختیاری موضوع را به صورت کلی و ملی مرتفع و به مردمانی که دچار مشکل هستند رسیدگی کنید.

وی ادامه داد: ما نمایندگان استانهای اصفهان ، چهارمحال و بختیاری، یزد، و خوزستان و سایر استان ها در یک نکته اصلی اتفاق نظر داریم و آن نکته این است که وزارت نیرو باید بحران آب را با جدیت و مسوولانه پیگیری کند.

ایرانپورخطاب به رئیس جمهوری افزود: ما نمایندگان بارها و بارها موضوع پرداخت حقوق 80 هزار نفر بازنشسته فولاد را متذکر شدیم اکنون 3 ماه است که حقوق این افراد پرداخت نشده و ما نمایندگان درخواست رسیدگی به این موضوع را داریم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس همچنین از رییس جمهور درخواست کرد: به معاون خود در حوزه محیط زیست متذکر شود که محیط زیست اصفهان را جدی بگیرد و به موضوع آلایندگی صنایع اصفهان از جمله ذوب آهن، فولاد مبارکه، پالایشگاه و پتروشیمی اصفهان که برای مردم استان مشکلات زیادی فراهم کرده اند رسیدگی کند.

ایرانپور با بیان اینکه سؤال من از رئیس جمهور این است که چرا در حالی که شرکت فولاد مبارکه در مظان اتهام است چگونه می شود که سازمان محیط زیست یک ساختمان چند طبقه را از این شرکت هدیه می گیرد گفت: آیا دریافت هدیه توسط یک سازمان دولتی از این شرکت صحیح است؟

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی افزود: از وزیر راه می خواهیم به راه های استان اصفهان به عنوان رگ حیاتی و ارتباطی کل کشور توجه ویژه کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با پرسش درباره برنامه های وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: برنامه های شما برای رسیدن به خودکفایی در تولید کالاهای اساسی چیست، برنامه های وزیر تا چه میزان در راستای سیاست های ابلاغی رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی است.

ایرانپور با یادآوری اینکه چند سالی است گفته می شود در رسیدن به خودکفایی برای تولید گوشت قرمز 20 درصد و برنج 30 درصد فاصله داریم یادآور شد: با این وجود مافیا به صورت انحصاری اقدام به واردات این کالاهای اساسی کرده و باید مشخص شود چه افرادی در وزارت جهاد کشاورزی با بودجه بیت المال از این افراد حمایت می کنند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس از وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی درخواست کرد: نسبت به پیگیری موضوع واردات بیش از حد کالاهای اساسی که منجر به خروج ارز از کشور می شود اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه به تخلفات رخ داده در استخدام ذوب آهن اصفهان اشاره کرد و گفت: ورود شرکت های جدید و شرکت های پیمانکاری خاص در فولاد مبارکه توسط سازمان بازرسی و وزارت اطلاعات بیشتر نظارت شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به آمار 15.2 درصدی بیکاری در شهرستان مبارکه به عنوان صنعتی ترین شهرستان کشور گفت: آیا یکی از راه های کاهش بی کاری اجرای مصوبه سفر اول دولت نهم و ایجاد شهرک صنعتی دوم در مبارکه نیست چرا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کشور به صورت سلیقه ای جلوی اجرای مصوبات را می گیرد.

سیام**1058 ** 1418
کد N337844