عضو کمیسیون امنیت ملی:

نمی دانیم بودجه در سالهای گذشته کجا هزینه شده است

نطق میان دستور

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درگفت: در این هشت ساله ما نمی دانیم بودجه کجا هزینه شده است.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، فتح الله حسینی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی همچنین در بعد سیاست خارجی گفت: ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده در جهت حفاظت و صیانت از دستاوردهای علمی و هسته ای، به کشورهای غربی که در راستای به بن بست کشاندن مذاکرات تحرکاتی دارند هشدار می دهیم که ملت ایران بیدار است.

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی به نقش مردم کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: آقای رئیس جمهور یقین دارم به خوبی می دانید که مردم استان کرمانشاه به عنوان مرکزیت و محوریت غرب کشور جایگاه بی نظیری در دوران دفاع مقدس به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: در دورانی که فرزندان این خطه از میهن اسلامی در مقابل دشمن، مقاومت و ایستادگی می کردند و جای جای استان کرمانشاه مورد حمله وحشیانه دشمن بعثی قرار داشت، شهرهای عقبه جنگ با دلار هفت تومانی مشغول سرمایه گذاری در طرح های صنعتی و عمرانی بودند.

حسینی اضافه کرد: انتظار است که استان کرمانشاه به ویژه مناطق درگیر جنگ که هنوز زخم های فراوانی از جنگ بر تن دارند، بزودی مشکلات آنها رفع و موجب برگشت مردم آسیب دیده بویژه شهر نفت شهر گردد.

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس یادآور شد: آقای رئیس جمهور، ما و شما می دانیم بیکاری علل محتلفی دارد و کشور ما با کمال تاسف درگیر آن است، باید عرض کنم بیکاری در جای جای استان کرمانشاه به مرز هشدار رسیده و نیاز است که شما و تیم دولت شما نسبت به این هشدار که واقعا برای مردم کرمانشاه خطرناک است توجه ویژه داشته باشید.

وی اضافه کرد: انتظار مردم کرمانشاه از رئیس جمهور این است که بودجه ای که در زمان هشت سال دفاع مقدس می بایست هزینه استان و رفع مشکلات و معضلات می شد و در این هشت ساله ما نمی دانیم بودجه کجا هزینه شده است انتظار می رود پیگیری این موضوع را در دستور کار دولت قرار دهید و حتما به صورت ویژه به مناطق محروم توجه داشته باشید.

حسینی در ادامه ضمن تذکر به وزیر صنعت و کشاورزی در خصوص پرداخت به موقع بهای گندم خریداری شده که مورد نارضایتی بسیاری از کشاورزان را به همراه داشته گفت: به وزیر دادگستری، جهاد و آقای تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد، تذکر می دهم اسناد تک برگی که در اختیار مردم قصر شیرین، سر پل ذهاب و گیلان غرب و شهرهای مرزی قرار دارد فاقد اعتبار است و امروز به هرکدام از بانک ها مراجعه می کنند نمی توانند تسهیلاتی دریافت کنند، آیا فکری به حال این مردم کرده اید، بعد از 35 سال هنوز شما از خواب بیدار نشده اید.

وی به قرارداد صادرات گاز به عراق از منطقه غرب کشور اشاره کرد و گفت: مردم روستاهای گیلان غرب ، قصر شیرین و سر پل ذهاب انتظار دارند نسبت به گاز رسانی به این روستاها وزیر نفت تلاش خود را داشته باشد.

نماینده مردم قصر شیرین خطاب به وزیر اقتصاد یادآور شد: آقای وزیر اقتصاد، اکثر نمایندگان به شما تذکر دادند چرا برای جوانانی که ازدواج کردند و مشکل دارند و در مقابل بانک ها صف کشیده اند، تدبیری اتخاذ نمی دهید، اقای رئیس کل بانک مرکزی، ناتوانی شما برای این جوانان ثابت شده است.

حسینی به شرکت مخابرات اخطار داد که نسبت به پرداخت حق وحقوق کارکنان مخابرات روستایی که این عزیزان سال ها زحمت کشیدند را از محلی که درآمد خوبی به میزان نه میلیارد تومان بدست آوردید اقدام کنید.

سیام**1058 ** 1418
کد N337843