پیرموذن: کارنامه دولت روحانی قابل قبول است

دولت

اردبیل - ایرنا - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: به رغم اینکه دولت تدبیر و امید وارث خرابی های بی شماری در حوزه های مختلف بود، طی 10 ماه گذشته کارنامه قابل قبولی از خود برجای گذاشت.

ˈ کمال الدین پیرموذن ˈ ، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد مشکلات پیش روی دولت افزود: بدهی های کلان دولت پیشین، کسری بودجه، رکود اقتصادی، تورم، بیکاری و مشکلات زیست محیطی از جمله مسایل پیش روی دولت جدید بود.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر نبود انسجام کامل داخلی نیز خود باعث بروز برخی مشکلات شد که خوشبختانه دولت تدبیر و امید توانست تا حدودی از عهده این مشکلات برآید.

وی گفت: دولت از همان روزهای آغازین در عرصه فرهنگ و آموزش عالی اهتمام جدی به خرج داد و به خصوص در زمینه اقتصاد با تلاش ویژه برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و حذف قوانین مزاحم تولید و صنعت، موفقیت نسبی به دست آورد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: البته در بخش نظام بانکی توفیق چندانی به دست نیامده ، بانک ها همچنان سیاست های مزاحمت برای واحدهای تولیدی و کارآفرینان را دنبال می کنند که باید با اقتدار و در سریع ترین زمان ممکن برای رفع کارشکنی ها، ارتشاع و سپرده گذاری های سودآور چاره جویی شود.

وی با اشاره به تصویب طرح پیشنهادی ریاست جمهوری ˈجهان عاری از خشونت و افراطی گریˈ در سازمان ملل با رای اکثریت کشورهای عضو ادامه داد: در عرصه سیاست خارجی نیز دولت با تعامل عزت خواه با دنیا حقیقت و حقانیت نظام را ثابت و تلاش کرد ایران اسلامی را به جایگاه واقعی خود در بین کشورهای دنیا بازگرداند.

پیرموذن در پاسخ به پرسشی در مورد نحوه تعامل دولت و مجلس اظهار کرد: با نزدیکی بیشتر اکثریت مجلس به دولت تدبیر و امید زمینه های توسعه کشور سرعت بیشتری می گیرد، گرچه عده ای اندک که به جریانی خاص منتسب هستند، بر عقاید نادرست خود پافشاری می کنند و در واقع از مردم انتقام می گیرند.

وی تصریح کرد: لجاجت های بی منطق آنها ناشی از حضور به یاد ماندنی مردم در حماسه 24 خرداد ماه سال گذشته و رای نیاوردن نامزد مورد نظر این جریان است که با کیاست رییس جمهوری، تدبیر مقام معظم رهبری و هوشیاری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ره به جایی نخواهند برد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس همچنین گفت: امیدواریم با ساماندهی مناسبی که طی 10 ماه گذشته صورت گرفته در کنار عزم ملی و مدیریت جهادی مدنظر مقام معظم رهبری سال آینده برای عملی کردن سیاست های دولت و رسیدگی به مطالبات مردم سال پرباری باشد.

8123/593/ 1495
کد N337832