رهبران آمریکای لاتین: جامعه جهانی از ونزوئلا در برابر آمریکا حمایت کند

رهبران کوبا، بولیوی و اکوادور به جامعه جهانی تاکید کردند که از ونزوئلا در مقابل امپریالیسم آمریکا حمایت کند چرا که این رویکرد به دنبال نابودی انقلاب بولیواری رئیس‌جمهور فقید ونزوئلا است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، رائول کاسترو، رئیس‌جمهوری کوبا در جریان نشستی با سازمان‌های اجتماعی پیش از نشست گروه 77 گفت: آمریکا فکر می‌کند که هم‌اکنون زمان تخریب انقلاب بولیواری و مخدوش‌کردن نام و تلاش‌های هوگو چاوز، رییس‌جمهور فقید ونزوئلا رسیده و برای دستیابی به این هدف از جنگ‌افزاری نامتعارف استفاده می‌کند.

وی افزود: برای دفاع از ونزوئلا ما از بولیوی و تمام آمریکا حمایت می‌کنیم.

رافائل کوره‌آ، رییس جمهوری اکوادور نیز از تمام کشورهای آمریکای لاتین خواست تا از ونزوئلا حمایت کنند.

اوو مورالس، رییس‌جمهوری بولیوی نیز گفت: اگر سیاست واشنگتن در قبال کاراکاس تغییر نکند، ونزوئلا و آمریکای لاتین به یک ویتنام دیگر بدل می‌شوند.

نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا نیز از رهبران کوبا، بولیوی و اکوادور قدردانی کرده و آمریکا تاکید کرد تا سیاست خارجی خود را که با هدف تضعیف دولت کاراکاس در دست انجام است، تغییر دهد.

وی افزود: ما با یک توطئه با هدف تفرقه و جدایی کشورمان مواجه هستیم که پر از خشونت است. من بر ضرورت مداخله بین‌المللی با هدف واحد حفاظت از منابع نفتی در ونزوئلا تاکید دارم.

انتهای پیام

کد N337776