مرکل: برقراری آتش‌بس در اوکراین امری مهم است

سیاسی

صدراعظم آلمان نگرانی خود را نسبت به سرنگون شدن یک هواپیمای ترابری ارتش اوکراین توسط جدایی‌طلبان حامی روسی به رییس‌جمهوری روسیه اعلام کرد.

صدراعظم آلمان نگرانی خود را نسبت به سرنگون شدن یک هواپیمای ترابری ارتش اوکراین توسط جدایی‌طلبان حامی روسی به رییس‌جمهوری روسیه اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان خاطرنشان کرد که سرنگون شدن این هواپیما باعث می‌شود تا برقراری آتش‌بس در اوکراین امری مهم‌تر محسوب شود.

دولت آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرکل و فرانسوآ اولاند رییس‌جمهور فرانسه پس از سرنگون شدن این هواپیما تلفنی با ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه گفت‌وگو کردند.

در این حادثه 49 تن از سرنشینان این هواپیمای ترابری کشته شدند.

در بیانیه سخنگوی دولت آلمان آمده است: طی این تماس تلفنی صدراعظم آلمان نارضایتی خود را نسبت به سرنگون شدن این هواپیمای ارتش اوکراین اعلام کرد؛ حادثه‌ای که در آن 49 تن کشته شدند.

مرکل افزود: این حادثه فوریت برقراری آتش‌بس در اوکراین را نشان می‌دهد.

روز گذشته گزارش شد که جدایی‌طلبان حامی روسیه یک هواپیمای ترابری ارتش اوکراین را در شرق این کشور سرنگون کردند.

مرکل همچنین از روسیه خواست تا به طور موثری مرزهایش را کنترل کند و از ورود موج تسلیحات و شبه‌نظامیان از مرزهای روسیه به خاک اوکراین جلوگیری کند.

ده‌ها تن از ماه آوریل تاکنون در خشونت‌های اوکراین کشته شده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا دو روز پیش اعلام کرد که روسیه چندین تانک و تسلیحات سنگین را در حمایت از جدایی‌طلبان به اوکراین انتقال داده است.

مرکل و اولاند همچنین ابراز امیدواری کردند که مذاکرات میان اوکراین و روسیه در مورد بهای گاز روسیه موفقیت‌آمیز باشد.

انتهای پیام

کد N337592