۰

ترقی: برای شبکه های اجتماعی باید فیلترینگ اعمال شود

  • ۱۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

ایسنا نوشت:

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ابراز عقیده کرد: با توجه به اینکه شبکه‌های اجتماعی نقش اصلی را در انقلاب‌های رنگی منطقه دارند، باید به سیاست فیلترینگ عمل شود.

حمیدرضا ترقی در ارزیابی خود درباره شبکه‌های اجتماعی، گفت: تا دولت خودش شبکه ملی راه‌اندازی نکند اصلا صحبت کردن در مورد این موضوع کار درستی نیست.

او گفت: در درجه اول، دولت باید خطراتی را که ناشی از افزایش پهنای باند است مورد دقت قرار دهد و پس از آن شبکه اجتماعی ملی راه‌اندازی کند. پس از این روند می‌توان در مورد فیلترینگ هم صحبت کرد.

این فعال سیاسی گفت: هم‌اکنون کشورهایی مثال چین به فیلترینگ معتقدند و اجازه اینکه این شبکه‌ها بدون کنترل مورد استفاده قرار بگیرند، نمی‌دهند. اکثر کشورها بر اساس اقتضائات خود در رابطه با این شبکه‌ها عمل می‌کنند و ما هم باید طبق اقتضائات خود عمل کنیم.

ترقی با بیان اینکه "هم‌اکنون باید به سیاست فیلترینگ عمل شود"، ابراز عقیده کرد: با توجه به اینکه شبکه‌های اجتماعی نقش اصلی را در انقلاب‌های رنگی منطقه دارند و از آن به عنوان ابزار وسیع و گسترده در جهت براندازی‌ها استفاده می‌شود باید دقت‌های لازم در این راستا را داشت.


45231

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.