رئیس جمهوری سابق نیجریه: شاید دختران ربوده شده توسط بوکوحرام هرگز به خانه بازنگردند

سیاسی

رئیس‌جمهوری سابق نیجریه در اظهاراتی گفت: برخی از دختران دانش آموز ربوده شده توسط گروه شبه نظامی بوکوحرام ممکن است هرگز به خانه باز نگردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، اولوسگان اوباسانجو، رئیس جمهوری سابق نیجریه اظهار داشت: دولت گودلاک جاناتان، برای پاسخ به مساله ربوده شدن دختران دانش آموز نیجریه‌ای در ماه آوریل توسط بوکوحرام بیش از حد زمان صرف کرد.

وی که زمانی یکی از مشاوران جاناتان، رئیس جمهوری فعلی نیجریه بوده و یکی از هم‌پمانان سیاسی قدرتمند او محسوب می‌شد ماه دسامبر گذشته به جمع مخالفان او پیوست.

اوباسانجو به شبکه بی‌بی سی گفت: من معتقدم برخی از دختران دانش آموز ربوده شده هرگز بازنخواهند گشت. ما احتمالا تا سال‌های متوالی همچنان منتظر آن‌ها خواهیم بود.

این هشدار اوباسانجو که در سال 2007 از ریاست جمهوری کناره گیری کرد و به روی کار آمدن جاناتان کمک کرد باعث دلسردی والدین این دختران دانش آموز که 60 روز پیش ربوده شدند خواهد شد.

این انتقادهای اوباسانجو نشان دهنده اختلاف‌ میان حزب دموکراتیک خلق نیجریه که حزب حاکم این کشور است و همچنین حزب اوباسانجو است.

وی در ادامه اظهارات خودگفت: اگر شما همه این دختران ربوده شده را بازگردانید از نظر من این کار یک معجزه خواهد بود آیا شما فکر می‌کنید بوکوحرام تاکنون همه آن‌ها را توانسته یکجا کنار هم نگه دارد. بوکرام برای آنکه حدود 200 دختر دانش آموز را یکجا نگه دارد به ظرفیت زیادی احتیاج دارد اگر دولت نیجریه به سرعت اقدام کرده بود ما تاکنون توانسته بودیم آن‌ها را آزاد کنیم.

انتهای پیام

کد N336310