یک نماینده مجلس ایالتی در کویته پاکستان کشته شد

کویته,تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان گزارش دادند: نماینده مجلس ایالتی بلوچستان روز شنبه در پی تیراندازی محافظ خود در شهر ˈکویتهˈ مرکز این ایالت در جنوب غرب پاکستان کشته شد.

به گزارش ایرنا، رسانه های پاکستانی به نقل از گزارش پلیس افزودند: ˈهندری مسیحˈ نماینده پارلمان ایالت بلوچستان وابسته به جامعه اقلیت از ˈحزب ملی پاکستانˈ امروز در حین سخنرانی در یک تجمع سیاسی هدف تیراندازی ناگهانی یکی از افراد محافظ خود قرار گرفت.

پلیس کویته اعلام کرد: این سیاستمدار پاکستانی که بشدت زخمی شده بود پس از انتقال به بیمارستان نظامی کویته به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

شبکه های خبری پاکستان گزارش دادند: فرد ضارب هم اکنون توسط نیروهای پلیس بازداشت و بازپرسی ها از وی درباره هدف از این اقدام تروریستی آغاز شده است.

منابع خبری نوشتند: ترور نماینده ایالتی بلوچستان سبب ایجاد هراس میان مردم شهر کویته شد.

محمد نواز شریف نخست وزیر، مقام های ارشد و روسای احزاب مختلف سیاسی و مذهبی این کشور در پیامی ترور هندرو مسیح را به شدت محکوم کردند.

نواز شریف خطاب به مسوولان دولتی و پلیس ایالت بلوچستان تاکید کرد: دولت ایالتی باید هرچه سریعتر عامل این اقدام غیرانسایی را بازداشت و مجازات کنند.

در سال 2011 ˈسلمان تاثیرˈ فرماندار فقید ایالت پنجاب پاکستان نیز در اثر تیراندازی یکی از نیروهای محافظش در شهر اسلام آباد کشته شد.

آساق ** ا.ر **1010
کد N336269