24 خرداد ، روز تجلی آرمان اعتدالگرایی

انتخابات

یاسوج - ایرنا- 24خرداد 1392 روزی به یادماندنی و سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است، روزی که ملت ایران با رای خود فصل نوی را در تاریخ رقم زدند.

در شرایطی که فضای سیاسی کشور در عرصه خارجی به لحاظ تشدید مقوله تحریم و در داخل نیز اقتصاد کشور به دلیل تورم وضعیت نامساعدی بخود گرفته بود، گفتمان اعتدالی و شعار تدبیر و امید دکتر حسن روحانی در عرصه فعالیت های انتخاباتی برای برون رفت از این وضعیت با اقبال عمومی مواجه شد.

حماسه حضور 36میلیونی مردم همیشه در صحنه ایران در انتخابات و انتخاب یک دیپلمات کهنه کار به عنوان رییس قوه ی مجریه با پشتوانه 18میلیون رای نه تنها اقدام خوشبینانه ای برای ملت ایران بود، بلکه با استقبال بین المللی همراه شد.

سیاست اعتدالی با رویکرد تدبیر و امید دولت یازدهم فضای خاصی را برای کشور در عرصه بین المللی ایجاد کرد که توافق ژنو پس از سالها انتظار ناشی از ایجاد این فضای جدید بود که به عنوان یکی از رویدادهای مهم سال 92 پربازتاب شد.

این توافق در حالی صورت گرفت که به لحاظ دیپلماسی موثر دولت تدبیر و امید یک جهش مطلوب در افکار عمومی در سطح بین المللی و حتی قدرت های متخاصم ایجاد شد که پس از سالها از اشاره اوباما رییس جمهور آمریکا در خصوص منع تولید و استفاده از سلاح اتمی از سوی ایران در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل می توان به اوج این تغییر دیدگاه نسبت به تهران یاد کرد.

در کنار کاهش مقوله تحریم دولت تدبیر و امید برای ساماندهی اقتصاد کشور در این مدت از فعالیت، اقدامات موثری انجام شده است که طرح تحول سلامت به عنوان یکی از طرح های ارزنده دولت یازدهم محسوب می شود.

فرایند کار دولت تدبیر و امید برگفتمان صلح و احیای حقوق متقابل و اتخاد تصمیمات کارشناسی برای حل مسایل اقتصادی و مدیریتی کشور باعث شد که تورم سرسام آور در کشور مهار و ثبات نسبی براقتصاد کشور حاکم شود.

دولت تدبیر و امید در شرایطی روی کارآمد که وجود طرحهای نیمه تمام و پرشمار با حجم بدهی های چشمگیر دولت قبل مواجه بود به گونه ای که در استان کوچک کهگیلویه وبویراحمد بدهی طرحهای نیمه تمام دولت قبل حدود 150میلیارد تومان برآورد شده است .

توجه به تولید با بهره گیری از صندوق توسعه ملی که هم اکنون منابع کلان آن به نقطه قوتی برای رونق بخش تولید مبدل شده است و نیز اختصاص برخی امتیازها برای سرمایه گذاری در مناطق محروم از محل منابع صندوق توسعه ملی بیانگر رویکرد دولت به توسعه مناطق کم برخوردار و دسترسی به توسعه متوازن است.

اینک در سالروز 24خرداد مردم حماسه آفرین ایران اسلامی برلزوم تعامل، حفظ وحدت قوای سه گانه برای حمایت از دولت و کمک به ساماندهی مشکلات کشور بویژه در بخش اقتصادی تاکید دارند.

ساماندهی مسایل اقتصادی، مهار بیش از پیش تورم و کنترل بازار، کمک به تولید، ایجاد اشتغال و اعطای تسهیلات ازدواج از مهمترین مطالبات مردمی از دولت تدبیر و امید محسوب می شود.
کد N336255