روحانی: دیدار با 6 رقیب انتخاباتی، حضوری نمادین برای نشان دادن وحدت بود

انتخابات 24 خرداد,دیدار نامزد

تهران- ایرنا- رییس جمهوری، دیدار با 6 رقیب انتخاباتی خود در سالروز انتخابات 24 خرداد را حضوری نمادین برای نشان دادن وحدت، اتحاد و همدلی در جهت تامین منافع کشور دانست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نشست حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» با نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ظهر امروز (شنبه) در ساختمان قرمز نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

رییس جمهوری پس از این دیدار سه ساعته به خبرنگاران اظهار داشت: 24 خرداد اولین سالروز انتخاباتی بسیار مهم و شکوهمند است، انتخاباتی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب مردم در آن حماسه سیاسی آفریدند.

روحانی تصریح کرد: مردم در این روز به همه بیگانگانی که به دلسردی مردم از نظام و انتخابات و ناامیدی از صندوق رای امید بسته بودند، پاسخ دادند.

وی با بیان این که مردم نقش اول را در این حماسه ایفا کردند، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب هم نقشی فوق العاده و نامزدها نقشی بالا داشتند. حضور آنها، سخنرانی ها و مناظره هایشان توانست در جامعه شور و هیجان ایجاد کند.

رییس دولت تدبیر و امید همچنین گفت: 24 خرداد 92، روز جشن ملی، پیروزی ایران و پیروزی در مسیری است که رهبر معظم انقلاب تعیین فرمودند.

روحانی خاطرنشان کرد: همه ملت در این پیروزی سهیم هستند ولی نامزدها سهم والایی در این پیروزی دارند.

وی درباره علت برگزاری این دیدار در سالروز انتخابات 24 خرداد، گفت: می خواستیم یک بار دیگر در کنار هم باشیم تا مردم بدانند اگر روزی رقابت انتخاباتی داشتیم امروز در کنار هم برای تحقق اهدافی واحد متحد هستیم.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: این دیدار فرصتی بود تا دوستان نظرات خود را بیان کنند، البته نظراتی هم داشتند و آن را مطرح کردند.

روحانی ادامه داد: هر چند که بسیاری از عزیزان را در بخش های دیگر همچون مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای امنیت و شورای عالی انقلاب فرهنگی می بینیم و از نظراتشان در آنجا استفاده می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ظهر امروز (شنبه) به مناسبت فرا رسیدن نخستین سالگرد حماسه سیاسی انتخابات 24 خرداد، میزبان 6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته بود.

در این نشست محمد غرضی، محسن رضایی، محمدرضا عارف، محمدباقر قالیباف، غلامعلی حدادعادل و سعید جلیلی با رییس جمهوری دیدار و گفت و گو کردند.

رییس جمهوری و 6 رقیب انتخاباتی وی پس از پایان این دیدار در مقابل بنری که روی آن نوشته شده بود «همیشه در کنار هم هستیم.»، عکس دسته جمعی به عنوان یادگاری گرفتند.

علی اکبر ولایتی یکی از نامزدهای انتخابات 24 خرداد 92 به دلیل انجام سفر از پیش برنامه ریزی شده به چین، در این نشست حضور نداشت.

سیام(3)**9132**1336
کد N336249