سرمایه گذاری میلیونی پنتاگون برای بررسی ناآرامی‌های مدنی در جهان

سیاسی

روزنامه گاردین در مقاله‌ای آورده است: پنتاگون میلیون‌ها دلار برای برنامه‌های مطالعاتی فاکتورهای ناآرامی‌های مدنی در سطح جهان سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درمقاله گاردین آمده است: وزارت دفاع آمریکا برنامه ویژه‌ای را با عنوان "ابتکار عمل تحقیق مینروا"(Minerva) از سال 2008 با حضور چندین دانشگاه در ایالات متحده و با هدف بهبود و ارتقای مفاهیم پایه وزارت دفاع در امور اجتماعی، فرهنگی، رفتاری و نیروهای سیاسی در مناطق مختلف جهان که از نظر استراتژیک برای واشنگتن اهمیت دارد، آغاز کرده است.

منابع مالی این جستجو و تحقیق نیز از جانب وزارت دفاع آمریکا تامین می‌شود.

پنتاگون در وب سایت خود آورده است: پنتاگون در نخستین سال فعالیت این پروژه مبلغ شش میلیون دلار و در سه سال گذشته 17 میلیون دلار هزینه کرده است. پنتاگون همچنین اخیرا به 12 پیشنهاد از جانب چند دانشکده برای پیشبرد این مطالعه تحقیقاتی کمک مالی اختصاص داده است.

گاردین در مقاله خود آورده است: این پروژه به پنتاگون کمک می‌کند تا مفاهیم مرتبط با علل بی‌ثباتی‌ها و ناامنی‌ها در سراسر جهان را درک کند. با درک بهتر علل درگیری‌ها، وزارت دفاع آمریکا می‌تواند برای تامین امنیت آتی در جهان به ویژه مناطق درگیر جنگ و ناآرامی‌ بهتر برنامه‌ریزی کند.

انتهای پیام

کد N336084