عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد

برای گذر از تک فرزندی، تدابیر تشویقی اندیشیده شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برای گذر از تک فرزندی خانواده‎‌ها تدابیر تشویقی اندیشیده شود.

عباس قائدرحمت در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، اظهار کرد: امروز با مسئله سالمندی جمعیت کشور مواجه‌ایم در حالیکه باید جمعیت ما متناسب با نیاز مملکت باشد.

وی با بیان اینکه نباید جمعیت پویا و جوان امروز را از دست داده و به یک جمعیت پیر تبدیل کنیم، اضافه کرد: نباید به موعدی برسیم که برای تامین نیروی انسانی کشور محتاج دیگر کشور‌ها شویم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس بیان کرد: در راستای رشد جمعیت رهبر فرزانه انقلاب سیاست‎های کلی خودرا ابلاغ کردند و یکی از محورهای اساسی ایشان خطاب به مجلسیان همین مسئله بوده است.

این نماینده مجلس اظهار کرد: متاسفانه برای رشد جمعیت محدودیت‎‌ها و موانعی همچون بالا بودن نرخ بیکاری و مشکلات اقتصادی پیش روی جوانان وجود دارد.

وی با بیان اینکه تبعات ناشی از بیکاری به جامعه بازخورد می‌دهد که به سمت رشد جمعیت نرود، تصریح کرد: قبلاً سیاست‎هایی اعمال شده مبنی بر «فرزند کمتر زندگی بهتر» در جامعه نهادینه شده که تغییر این باور تنها با فرهنگ‎سازی محقق می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بابیان اینکه برای افزایش نرخ جمعیت نیاز است چشم‎انداز کشور را به خوبی نشان دهیم و مشکلات عمده جوانان را حل کنیم، یادآور شد: تدابیر تشویقی برای گذر از تک فرزندی خانواده‎‌ها اندیشیده شود تا خانواده‌ها را به سمت چند فرزندی هدایت کنیم.

قائدرحمت با اشاره به اینکه دولت باید برای افزایش تعداد اعضای خانواده لایحه به مجلس دهد، خاطرنشان کرد: بیکاری، مشکلات اقتصادی، فرهنگی و مسئله مسکن به مسئله‌ای جهت عدم رغبت جوانان به ازدواج دامن زده است.

وی بیان کرد: مورد خطاب ما برای افزایش جمعیت خانواده‌هایی که چندین فرزند دارند نیست بلکه هدفمان بیشتر خانواده‌هایی است که از وضعیت اقتصادی و تحصیلی بالایی برخوردارند اما دارای یک فرزند هستند.

خبرنگار:

انتهای پیام

کد N336076