توضیحات تکمیلی از ثبت نام جهاد در برابر گروهک داعش

سیاست خارجی

ثبت نام از همین امروز آغاز شده و تعدادی نیز به صورت تلفنی یا با حضور در دفتر نمایندگی مجلس اعلای عراق در تهران ثبت نام کرده اند.


                           

یک مقام آگاه در دفتر نمایندگی مجلس اعلای عراق در تهران از ثبت نام گروهای عراقی برای شرکت در جهاد در برابر گروه داعش در عراق خبر داد.

ابوعارف غماز در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص انتشار خبری مبنی بر ثبت نام جهت اعزام افراد برای جهاد در برابر نیروهای داعش در عراق گفت: ما اعلام کردیم که فقط نیروهای عراقی مقیم ایران چنانچه آمادگی دارند می توانند برای دفاع از عراق ثبت نام کنند.

این مقام آگاه در دفتر نمایندگی مجلس اعلای عراق در تهران با بیان اینکه در حال حاضر نیروهای عراقی به خوبی می توانند با گروهک تروریستی داعش مبارزه کنند، افزود: ما فعلا  افرادی را که از ایران برای رفتن به عراق جهت دفاع در مقابل داعش ثبت نام کرده اند، اعزام نخواهیم کرد. اما چانچه نیازی به اعزام این نیروها باشد ما آمادگی این را داریم که آنها را به عراق اعزام کنیم.

وی ادامه داد: ثبت نام از همین امروز آغاز شده و تعدادی نیز به صورت تلفنی یا با حضور در دفتر نمایندگی مجلس اعلای عراق در تهران ثبت نمام کرده اند.
                       
کد N336052