۰

رئیس جمهور:انتخابات سال گذشته احیای اعتماد عمومی بود/1

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
حسن روحانی,دولت یازدهم

رئیس جمهور در کنفرانس خبری که از ساعت 10 صبح آغاز شده است گفت:مردم در انتخابات سال 92 به راهی که منتخب مردم گفته بود اعتماد کردند وبه اعتدال و عقلانیت رای دادند.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در کنفرانسی خبری در سالگرد انتخابات ریاست جمهوری
با تبریک میلاد امام زمان(عج) گفت: به ملت ایران و رهبری معظم انقلاب به مناسبت 24 خرداد ماه سالروز انتخابات شکوهمند و تاثیر گذار سال گذشته تبریک می گویم.
وی با بیان اینکه انتخابات سال گذشته احیای اعتماد عمومی وسرمایه بزرگ اجتماعی کشور بود، افزود: در این سرمایه اجتماعی اولا مردم به خود اعتماد کردند و به نظر و حضور خودشان آن هم در یک انتخابات سر نوشت سازاعتماد کردند.ثانیا مردم به نظام اعتماد کردند واز صبح زود در صف های رای ایستند و با لبخند و افتخار رای خود را در صندوق بیندازد.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مردم به راهی که منتخب مردم گفته بودند اعتماد کردند وبه اعتدال و عقلانیت رای دادند، گفت:این بدان معنا بود که مردم این شعار را باور کردند و معتقدند در شرایط فعلی منطقه و جهان، میانه روی و اعتدال می تواند مسیر را برای توسعه مردم و بهبود معیشت و عزت ملت ایران تنظیم کند. نکته دوم اینکه در این انتخابات مردم ایران خواستند به دنیا اعلام کنند که فشار و تهدید در مسیر اصلی مردم در آرمانهای این ملت تاثیر نخواهد گذاشت
وی ادامه داد:اگر هدف تحریم کنندگان این بود که مردم را از نظام جدا کنند، مردم در پای انتخابات اعلام کردند که تسلیم فشارها نمی شوند و نمی توان این ملت را از اهداف بلندش باز داشت.
روحانی که می گفت انتخابات 24 خرداد پیامی مهم برای افراط داشت، خاطر نشان کرد:افراطیون خارج که فکر می کردند با فشار و تهدید ملتی را به زانو در می اورند و افراطیون داخل که فکر می کردند طرفداران فراوانی دارند.ضمن اینکه پیام این انتخابات به جهان این بود که راه صلح و دوستی و تعامل با جهان و مسیر توسعه متوزان و هماهنگ پایدار رابرگزیده و این مسیر مسیر دائمی برای ملت ایران خواهد بود.
وی از رهبر معظم انقلاب به دلیل رهنمودهایشان برای شکوهمند شدن انتخابات تشکر کرد و اظهار داشت:اگر رهبری اعلام نکرده بودند که آنهایی که به کشور علاقمند هستند پای صندوق بیایند واگر نگفته بودند این رای حق الناس است و اگر تاکید نکرده بودند که رهبری یک رای دارد شاید چنین انتخابات شکوهمندی را تجربه نمی کردیم.

2929

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.