روحانی /پایانی/: می‌توان به همکاری با آمریکا در اقدام علیه داعش فکر کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس‌جمهور در پاسخ به این پرسش که اگر از ایران خواسته شود با آمریکا علیه داعش همکاری کند، آیا این کار را انجام می‌دهد، گفت: همه کشورها باید کمک کنند تا با داعش مقابله شود. در حال حاضر جز دولت و ملت عراق کسی علیه داعش وارد عمل نشده است،

آمریکا هم در این زمینه هنوز اقدامی نکرده است. هرگاه آمریکا علیه داعش اقدامی کرد، می‌شود درباره همکاری با این کشور فکر کرد.

روحانی با بیان این‌که تروریست‌های داعش از سوریه وارد عراق شده‌اند، اظهار کرد: ما از یک سال پیش اخطار می‌دادیم که این تروریست‌ها خطرناکند، اما کشورهای بزرگ یا همکاران آنها برای این تروریست‌ها سلاح می‌فرستادند. یک مقام آمریکایی گفته بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه برای تروریست‌های سوریه سلاح‌های مرگبار می‌فرستند. اگر چنین حرفی درست باشد جای تاسف دارد. ما همگی باید در قول و عمل با تروریسم مبارزه کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که بیشترین و کمترین موفقیت دولت در کدام بخش‌ها بوده است، گفت: ما در همه زمینه‌ها تلاش خود را انجام داده‌ایم، اما به خاطر مشکلات حاد اقتصادی و سیاست خارجی ما در ابتدا در این حوزه‌ها سرمایه‌گذاری کردیم و ممکن است در این حوزه یک قدم جلوتر باشیم، اما در زمینه فرهنگی هم کار زیادی شده و امروز ما دانشگاهی آرام و بانشاط داریم و در بخش فناوری هم اقدام خوبی انجام شده است. من در بخش فرهنگ و هنر شور و نشاط را می‌بینم.

رییس‌جمهور در ادامه با بیان این‌که ایران در منطقه کشوری امن است که تلاش زیادی برای برقراری امنیت در منطقه هم کرده است، خاطرنشان کرد: ما تلاش زیادی انجام دادیم و با مقامات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای صحبت‌های زیادی کرده‌ایم که حمله نظامی خارجی به سوریه انجام نشود. ما به امنیت افغانستان و پاکستان هم کمک کرده‌ایم و در حد 10 ماه خود تلاش‌های زیادی در حوزه‌های مختلف داشته‌ایم.

وی در پایان این نشست خبری در پاسخ به این پرسش که برنامه دولت برای حمایت از تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2014 برزیل چیست، گفت: علاقه ملت به ورزش بسیار خوب است و باید این علاقه منجر به توسعه ورزش همگانی و حرفه‌ای شود. پیام من به تیم فوتبال این بود که ما از شما بازی خوب، حرفه‌ای و دلاورانه می‌خواهیم. البته ما می‌خواهیم که در بازی‌ها هم موفق شده و به مرحله بعد صعود کنیم. تیم باید با روحیه بازی کند و از همه تکنیک‌ها استفاده کرده و هماهنگ باشد.

روحانی در پایان با بیان این‌که دولت همه توان خود را برای موفقیت تیم فوتبال در جام جهانی به کار برده، اظهار کرد: اگر تیم فوتبال در برزیل موفق شود برای آنها خبرهای خوبی داریم.

انتهای پیام

کد N335540