رییس جمهور /6/:بخشی از درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به تولید اختصاص خواهد یافت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس جمهور در ادامه در پاسخ به یک پرسش که دولت تاکنون چه میزان اعتبار از درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید اختصاص داده است، اظهار کرد: یکی از اهداف مهم ما تولید است. زیرا ما برای رشد اقتصادی و اشتغال به تولید نیازمندیم اکنون نیز بخشی از درآمد حاصل از هدفمندی‌ یارانه ها به بخش تولید و به ویژه بخش برق اختصاص یافته است. ما در ادامه بخشی دیگر از درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها را به تولید اختصاص می دهیم.

وی همچنین افزود: البته موضوع سلامت برای ما مهم است و بخش بزرگی از درآمد یارانه‌ها به بخش سلامت اختصاص یافته تا نگرانی مردم در این بخش کمتر شود. در این راستا ما قدم‌های بزرگی برداشته‌ایم به طور مثال بیمه را همگانی کرده‌ایم و تسهیلات زیادی در بیمارستان‌های دولتی ایجاد کرده و داروهای تحت پوشش را گسترش داده و بیماران صعب‌العلاج را تحت پوشش قرار داده‌ایم دولت فکر می‌کند این اقدامات ضروری است تا مردم در نظام سلامت آسودگی داشته باشند. البته که ما در بخش امنیت غذایی ، محیط زیست و حمل و نقل عمومی نیز از درآمد یارانه‌ها استفاده می‌کنیم.

روحانی در ادامه با بیان این‌که دولت دو جلسه با شورای هماهنگی اقتصادی داشته است، افزود: سرمایه در گردش نیازمندی اولیه تولید است در این بخش ما مشکلاتی را در بانک‌ها داشته ایم که در حال رفع این مشکل هستیم. ما تلاش می‌کنیم بخشی از تسهیلات بانکی را متقبل شویم. ما در حد توان درآمدی خود از بخش تولید حمایت می‌کنیم.

رییس جمهور در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره منشور حقوق شهروندی و این‌که این منشور چه ضمانت اجرایی دارد، گفت: موضوع حقوق شهروندی یکی از وعده‌های انتخاباتی من بود، در این راستا منشور حقوق شهروندی در 100 روز اول دولت تهیه شد و در اختیار اساتید دانشگاه و افکار عمومی قرار گرفت و نظرات زیادی درباره آن اعلام شد و بخش حقوقی دولت این منشور را اصلاح و به من تحویل داد و من باید متن نهایی را با مشاوران خود بخوانیم و سپس آن را انتشار دهیم.

روحانی در ادامه افزود: مبنای این منشور فصل سوم قانون اساسی و حقوق ملت و نکاتی مثل فرمان ده ماده‌ای امام یا فرمان هشت ماده‌ای ایشان یا فرامین مقام معظم رهبری است این منشور وقتی نهایی شود دارای دو قسمت می‌شود یک قسمت به مصوبه هیات وزیران تبدیل می‌شود و بخش دیگر هم به سایر دستگاه‌ها مربوط می‌شود اگر در این زمینه قانون وجود داشته باشد می‌توان به آن استناد کرد و اگر قانونی وجود نداشته باشد باید مجلس اقدام به وضع قانون در این زمینه کند. امیدوارم با نهایی شدن این منشور کمکی به شهروندان برای احقاق حقوق آنها شود.

به گزارش ایسنا، همین خبرنگار نیز خطاب به رییس جمهور گفت که یکی از همکاران ما به صبا آذرپیک در بازداشت است و ما از شما برای آزادی وی تقاضای کمک می‌کنیم که رییس جمهور نیز گفت: ما در حد توان خود از طریق دستگاه قضایی پیگیر این مسئله می‌شویم.

ادامه دارد..

کد N335272