خونتای تایلند در سراسر کشور منع آمد و شد شبانه را لغو کرد

دولت نظامی تایلند به منظور حمایت از طرفداران جام جهانی و صنعت متزلزل گردشگری این کشور مقررات منع آمد و شد شبانه در سراسر کشور را لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای نظامی حاکم تایلند در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از آنجایی که وضعیت بهتر شده و هیچ رویدادی که منجر به ناآرامی شود، وجود ندارد و به منظور بهبود صنعت گردشگری، مقررات منع آمد و شد شبانه در کل کشور لغو می‌شود.

لغو مقررات منع آمد و شد شبانه توسط شورای ملی برای صلح و نظم به مردم تایلند اجازه خواهد داد تا بدون ترس از بازداشت در رستوران‌ها و مکان‌های عمومی به تماشای بازی‌های جام جهانی بنشینند.

خونتای تایلند با ممنوعیت اعتراضات عمومی، بازداشت معترضان، سانسور رسانه‌ها و بازداشت موقت صدها منتقد برای بازجویی، آزادی‌های مدنی را محدود کرده است.

اما خونتای تایلند کمپین گسترده روابط عمومی را به راه انداخته که بر لزوم "بازگشت شادی" در میان مردم تاکید دارد.

براساس کمپین "شادی" ارتش تایلند، به صورت رایگان برای مردم برگزاری کنسرت و کوتاهی مو در نظر گرفته شده است.

اما به طور همزمان مقامات دشمنان را سرکوب کرده و معترضان ضد کودتا را دستگیر می‌کنند.

یک فعال برجسته اگر به تحریک افکار عمومی، جرائم کامپیوتری و نادیده گرفتن حکم احضار خونتا محکوم شود با 14 سال حبس مواجه خواهد شد.

سومبات بونگامانونگ که رهبری کمپین رسانه‌های اجتماعی برای برگزاری راهپیمایی‌های صلح آمیز اما غیرقانونی علیه خونتای تایلند را به عهده داشت، از قبول ضمانت امتناع کرده و قرار است در دادگاهی نظامی محاکمه شود.

ژنرال پرایون چان اوچا، فرمانده ارتش تایلند و رهبر کودتای این کشور گفت، خونتای تایلند تا سپتامبر سال جاری میلادی دولتی موقت تشکیل خواهد داد.

وی اعلام نکرد که آیا این کابینه از غیرنظامیان تشکیل می‌شود یا نیروهای ارتش و تنها گفت: از من نپرسید که آن‌ها چه کسانی هستند من از مردم می‌خواهم تا صبور و شکیبا باشند.

انتهای پیام

کد N334952