عملیات ارتش لبنان برای مقابله با هرگونه حمله تروریستی

لبنان

دولت لبنان و دستگاه‌های امنیتی این کشور خود را برای مقابله با هر گونه انتقال حملات گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) از عراق به لبنان آماده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری کویت (کونا)، منابع لبنانی اعلام کردند که جلسه‌ای میان اعضای دولت و نهادهای امنیتی در آینده‌ای نزدیک برگزار می‌شود که در آن طرح‌هایی برای مقابله با هر گونه حمله داعش به لبنان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

منابع خاطرنشان کردند: خطرها در حال حاضر محدود است اما باید پیشگیری‌های لازم صورت بگیرد به ویژه آنکه تحولات اخیر سریع رخ داده است.

از سوی دیگر، ارتش لبنان یک عملیات نظامی در منطقه عرسال واقع در شمال شرق لبنان را آغاز کرد. این اقدام ارتش لبنان پس از آن صورت گرفت که حملات افراد مسلح به اردوگاه‌های آوارگان سوری در وادی حمید افزایش یافته است.

ارتش لبنان همچنین اعلام کرد: این عملیات نظامی با هدف بازداشت افراد مسلح و کسانی که با فعالیت‌های تروریستی در ارتباط هستند، صورت می‌گیرد.

در این عملیات چند تن در داخل اردوگاه‌های آوارگان سوری بازداشت شده‌اند که یکی از آنها وابسته به گردان تروریستی عبدالله عزام است.

انتهای پیام

کد N334951