یک کشته و بیش از 12 زخمی ماحصل درگیری مسلحانه مخالفان سیسی با ارتش مصر با

سیاسی

در اولین جمعه بعد از به قدرت رسیدن رئیس‌جمهوری جدید مصر، در درگیری بین نیروهای امنیتی و طرفداران اخوان‌المسلمین بر اساس آمار اولیه دست‌کم یک تن کشته و بیش از 12 تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، این درگیری‌ها هنگامی روی داد که نیروهای امنیتی سعی داشتند مانع راهپیمائی و تظاهرات اعتراض آمیز طرفداران محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر شوند.

طرفداران مرسی به درخواست " ائتلاف ملی برای حمایت از قانون و رد کودتا "سعی داشتند بعد از نماز جمعه در تعدادی از استان‌ها از جمله قاهره، الجیزه، الشرقیه، کفر شیخ، البحیره، پورت سعید تظاهرات برگزار کنند.

تلویزیون رسمی النیل به نقل از سرلشکر عبدالفتاح عثمان، معاون مطبوعاتی و رسانه‌ای وزیر کشور گفت: هنگامی که نیروهای امنیتی سعی در متفرق کردن تظاهرات کنندگان داشتند، یکی از سربازان پلیس کشته شد.

همچنین تظاهرات کنندگان راه‌ها را در منطقه البساتین بسته و به سمت نیروهای امنیتی با گلوله‌های ساچمه‌ای شلیک کردند.

وی افزود: در این درگیری‌ها که در چند استان روی داد تاکنون 12 نفر از جمله 2 افسر پلیس زخمی شده‌اند. نیروهای پلیس توانستند 44 نفر از نیروهای اخوان المسلمین را که مظنون به حمله به نیروهای امنیتی هستند، دستگیر کنند.

ائتلاف موسوم به "حمایت از قانون" که شاخه‌ای از اخوان المسلمین است از طرفداران خود خواست تا از روز جمعه در فعالیتی با نام "هفته انقلابی جدید" با شعار "آزادی برای مصر" شرکت کنند، پرچم‌های مصر را برافرازند، شعار "رابعه" سر دهند، عکس‌های محمد مرسی را به عنوان رئیس جمهور قانونی مصر حمل کنند.

این ائتلاف در بیانیه‌ای یاد آور شد: وقت آن رسیده که مصر آزاد شود، مصر انقلابی تسلیم ترسوی بزرگی که از مردم جداست، نمی‌شود؛ او (عبدالفتاح سیسی) با وجود برخورداری از حمایت گروهک کودتاچی و فساد در داخل و خارج اما در طی 11 ماه ناکام بوده است. او از ناکامی به ناکامی دیگر منتقل می‌شود، زیرا دوره فرعون‌ها به پایان رسیده است.

انتهای پیام

کد N334829