ولایتی پس از دیدار با نماینده آلمان در 1+5:

حوادث عراق به دنبال انتخابات این کشور و سوریه است/گام‌های اولیه مذاکرات بسیار مثبت بود

عراق,سوريه,انرژي هسته‌يي,مذاكرات ايران و گروه 1 5,آلمان,علي‌اكبر ولايتي

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با اشاره به حوادث اخیر عراق گفت: اگر دولت‌های خارجی از دخالت در امور داخلی کشورها خودداری کنند، مسائل بسیار آسان حل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی‌اکبر ولایتی پس از دیدار با «هانس دیتر لوکاس» نماینده آلمان در گروه 1+5 که روز جمعه در رأس هیاتی به تهران سفر کرده است، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایران به عنوان همسایه عراق از وضعیتی که در این کشور بوجود آمده بسیار نگران است. ما معتقدیم این اتفاقات به دنبال انتخابات سوریه و عراق رخ می‌دهد.

وی در این دیدار همچنین درباره مسأله هسته‌ای کشورمان خاطرنشان کرد: گام‌های اولیه بسیار مثبت بوده است و امیدواریم در زمان باقی‌مانده بتوانیم به نتیجه قابل قبول دست پیدا کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است و ایران به عنوان عضو ان.پی.تی حق دارد فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای داشته باشد.

ولایتی با بیان اینکه "برخی سعی دارند فشارها و محدودیت‌هایی را اعمال کنند اما همه می‌دانند که ناظران بین‌المللی هر روز در ایران هستند و همه‌چیز شفاف است"، در ادامه با اشاره به دیدار خود با نماینده آلمان در 1+5 گفت: در این دیدار درباره اوضاع منطقه، عراق، سوریه و اوکراین گفت‌وگو شد.

وی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران، درباره حضورش در دیدار روز شنبه که به دعوت رئیس‌جمهور با حضور کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم برگزار خواهد شد، اظهار کرد: سفرم به چین، فردا (شنبه) انجام می‌شود و این سفر از قبل برنامه‌ریزی شده است.

ادامه ارد...

کد N334606