تبادل آتش و تنش در مرز هند و پاکستان

پاکستان

دهلی نو - ایرنا - منابع خبری روز جمعه از تبادل آتش و تنش در مرز هند و پاکستان در منطقه مورد مناقشه دو کشور در کشمیر خبر دادند.

به گزارش ایرنا - پاکستان روز جمعه نیروهای ارتش هند را به زخمی کردن دو غیرنظامی پاکستانی از جمله یک پسر هفت ساله در منطقه مورد مناقشه کشمیر متهم کرد.

در مقابل ارتش هند نیز پاکستان را به تیراندازی به سوی نیروهای هندی و نقض آتش بس متهم کرد.

این نخستین درگیری بین نیروهای نظامی دو کشور در پی روی کار آمدن دولت جدید راست گرای هند به رهبری ناریندرا مودی نخست وزیر این کشور محسوب می شود.

یک مقام پلیس پاکستان خاطر نشان کرد،در پی تیراندازی نیروهای هندی در منطقه ای حدود 125 کیلومتری مظفرآباد، یک پسر هفت ساله زخمی شد.

این در حالی است که یک مقام نظامی هند ارتش پاکستان را مسئول تیراندازی به سمت سربازان هندی معرفی کرد.

برخی منابع با اشاره به این که تبادل آتش در منطقه «پونچ» صورت گرفته، خبر دادند، نیروهای مرزی هند امروز جمعه با سلاح های سنگین مناطق مرزی پاکستان را هدف قرار دادند که در نتیجه 2 سرباز و یک شهروند پاکستانی زخمی و تعدادی خانه روستایی تخریب شد.

این منابع می گویند، بر اثر شلیک گلوله توپ توسط نیروهای هندی تعدادی از منازل مسکونی روستائیان در مناطق «راجوری سیکتر»، «لنجوت» و «تهندی» تخریب شده است.

تنش در مرز هند و پاکستان در حالی صورت گرفته که نخست وزیران دو کشور این هفته با ارسال پیام به یکدیگر تمایل خود را برای مذاکره و بهبود مناسبات ابراز داشته بودند.

آساق ** 2167 ** 1917
کد N334605