علمای اهل تسنن عراق از نیروهای امنیتی حمایت کردند

داعش,ارتش

تهران - ایرنا - علمای اهل تسنن عراق با صدور بیانیه ای بر حمایت و ایستادگی کامل خود در کنار نیروهای امنیتی این کشور علیه تروریستهای داعش تاکید کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی العراقیه ، امنیت هم اکنون در دو شهر سامراء واقع در استان صلاح الدین و الدجیل واقع در 60 کیلومتری شمال بغداد برقرار است.

از سوی دیگر نیروهای مسلح امنیت را در نوار مرزی استان الانبار واقع در غرب عراق برقرار کرده اند.

همچنین 15 تن از عناصر داعش در منطقه البحیرات واقع در استان بابل توسط ارتش این کشور به هلاکت رسیده اند.

بر پایه همین گزارش، گروهک داعش نقشه ای را منتشر کرده که در آن کشور موردنظر خود را ترسیم کرده است و کویت در قلمرو آن قرار گرفته است.

نیروهای مسلح عراق همچنین کارخانه بمب گذاری خودروها را در شهر فلوجه واقع در استان الانبار را به تصرف خود درآوردند.هزاران تن از جوانان عراق برای نبرد با تروریستها داوطلب شده اند.

ستاد فرماندهی عملیات دجله از کشته شدن 18 تن از عناصر داعش و به کنترل درآمدن دو شهر جلولاء و المقداد واقع در شمال شرق بعقوبه استان دیاله خبر داد.

در همین راستا سرلشکر ستاد ابوالولید فرمانده نیروهای مسلح در استان نینوا اظهار داشت: ما با عشایر کاملا هماهنگ هستیم و داعش را هر جا که باشد به عقب خواهیم راند.

از سوی دیگر کشور چین اعلام کرد آماده کمک به عراق جهت مقابله با تروریستها به هر شکل ممکن است .

ارتش عراق همچنین در حومه شهر فلوجه در شمال شهر الرمادی با هماهنگی نیروهای دولتی الصحوه چهار تروریست را به قتل رساند و 35 قطعه سلاح را به غنیمت گرفت.

خاورم ** 1487 **1566
کد N334511