سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:شواهدی مبنی بر حضور ایران در عراق نداریم

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت هیچ شواهدی که ثابت کند ایران در عراق حضور دارد، نداریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت هیچ شواهدی که ثابت کند ایران در عراق حضور دارد، نداریم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جن ساکی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه خود در پاسخ به این سوال که آیا اطلاعاتی در مورد حضور نیروهای ایرانی در عراق دارد یا خیر؟ گفت: ما این اظهارات و گزارشات را دیده‌ایم، اما تاییدیه‌ای برای حضور ایران در عراق نداریم.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، جن ساکی افزود: واضح است که ما در برخی موارد آنها را برای ایفای نقشی سازنده ترغیب کرده‌ایم، اما اکنون اطلاعات دیگری برای مطرح کردن در این زمینه ندارم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه یادآور شد که منظور او از نقش ،داشتن نقش موثر در سوریه بوده است.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که آیا وضعیت عراق از محورهای مذاکرات دوجانبه میان مقامات ایرانی و آمریکایی هفته گذشته در ژنو بوده است؟ تاکید کرد که تمرکز این مذاکرات روی برنامه هسته‌ای ایران بوده است.

ساکی در ادامه سخنانش در پاسخ به سوالات خبرنگار در خصوص ادعای حضور نیروهای ایرانی در عراق اظهار کرد: این گزارشات و اظهارات جدید است و من هنوز تحلیلی برای ارائه دادن ندارم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در مورد موضوع گفت‌وگوهای دوجانبه میان ایران و آمریکا در هفته گذشته و به ویژه مساله تعداد سانتریفیوژهای ایران بیان کرد: من فکر می‌کنم که ما برای یک دلیل خوب وارد جزئیات نشده‌ایم، چون تیم مذاکره‌کننده‌ها و گروه 1+5 احساس می‌کند که این مسیری درست در مذاکرات است.

وی با اشاره به این‌که مذاکره‌کنندگان احساس کردند که این مذاکرات خوب بوده است، گفت: اختلافات هنوز وجود دارد شکی در آن نیست. مذاکرات هفته آینده در وین از سر گرفته خواهد شد و تلاش‌های ما به طور قطع در آنجا گسترش خواهد یافت.

جن ساکی یادآور شد که تمرکز اصلی آنها روی ضرب‌الاجل 20 ژوئیه است و این رویکرد هنوز تغییری نکرده است.

انتهای پیام

کد N334261