دیدار سامانتا پاور با عبدالله گل

عراق93,پاور گل

آنکارا- ایرنا-ˈسامانتا پاورˈنماینده دایم آمریکا در سازمان ملل متحد که به ترکیه سفر کرده است روزجمعه در آنکارا با ˈعبدالله گلˈ رییس جمهوری این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روزجمعه ایرنا به نقل از پایگاه خبری تلویزیون دولتی ترکیه،این دیدارکه تاکنون درمورد محتوای مذاکرات آن خبری منتشر نشده است به نظرمی رسد بیشتر پیرامون تحولات عراق و فعالیت گروهک تروریستی داعش صورت گرفته است.

برپایه این گزارش، پاور پس از ورود به ترکیه در گفت وگو با خبرنگاران ضمن تاکید بر اینکه واشنگتن پیشتر از داعش به عنوان یک تهدید بزرگ برای منطقه نام برده بود، گفت: آمریکا برای مبارزه با داعش به همکاری با شرکای خود ادامه خواهد داد.

پیشتر اعلام شده بود این دیپلمات آمریکایی با عبدالله گل رئیس جمهوری، رجب طیب اردوغان نخست وزیر و مقامات وزارت خارجه ترکیه دیدارهایی انجام خواهد داد.

پایگاه خبری ˈحریتˈ به نقل از مقامات وزارت خارجه ترکیه نوشت: مشاور سیاسی رییس جمهوری آمریکا در سفر به ترکیه و دیدار با مقامات این کشور درباره تحولات سوریه و دیگر مباحث منطقه ای نیز گفت وگو خواهد کرد.

نماینده دایم آمریکا در سازمان ملل متحد با ˈعمر اونهونˈ معاون منطقه ای وزارت خارجه ترکیه در استانبول دیدار خواهد کرد و سپس از یکی از اردوگاه های آوارگان سوری در استان ˈغازی انتپˈ در جنوب این کشور نیز دیدن می کند.

ترکیه به همراه آمریکا از آغاز تحولات در سوریه از مخالفان سوری حمایت کرده اند.

خاورم ** 2010*230**1392 ** 1064
کد N334249