سخنگوی کمیسیون صنایع:

اقتصاد مقاومتی بهترین راهکار در مقابل جنگ اقتصادی است

سخنگوی کمسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تنها راهکار در مقابل دشمنان این است که اقتصاد مقاومتی را در پیش گیریم چراکه این مولفه به مردمی کردن اقتصاد، وحدت، انسجام و اصلاح الگوی مصرف به بخش اقتصادی جامعه توجه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، نهمین جشنواره امتنان کار آفرینان برتر استان امروز با حضور نمایندگان استان در استان قزوین در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

روح الله عباسپور عضو کمسیون صنایع و معادن در مجلس استان قزوین، در این مراسم اظهار کرد: امروز نیز دشمنان اسلام به جنگ اقتصادی آمده اند و یکی از مولفه‌های منتظران واقعی این است که در شرایط اقتصادی یک عنصر مبارز در تمام عرصه‌ها باشیم.

وی در ادامه گفت: در این شرایط سخت ارزشمند است که استقلال کشور و حاکمیت ارزش‌های آن حفظ شود تا بتوانیم با محدودیت‌ها و مشکلات عرصه بین‌المللی مقابله کنیم و این روند هزینه‌های سنگینی را بر دوش کارآفرینان و فعالان اقتصادی تحمیل کرده است به طوری که برخی از این هزینه‌ها مربوط به بخش اقتصادی نیست.

نماینده مردم بوئین زهرا در شورای اسلامی تصریح کرد: تنها راهکار در مقابل دشمنان اسلام این است که اقتصاد مقاومتی را در پیش گیریم چراکه این مولفه به مردمی کردن اقتصاد، وحدت، انسجام و اصلاح الگوی مصرف در بخش اقتصادی به جامعه توجه دارد.

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: مهم‌ترین مولفه اقتصاد مقاومتی توجه به تولیدات داخلی است که رهبر معظم انقلاب همواره بر آن تاکید داشته اند که با حمایت تولیدات داخلی در این بخش موفق خواهیم بود.

عباسپور با تاکید بر اینکه تکیه بر درآمدهای نفتی باید کمتر شود، ادامه داد: 20 درصد درآمد نفت به حساب صندوق توسعه ملی واریز می‌شود و هر ساله 3 درصد به این 20 درصد اضافه می شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن در مجلس گفت: دولت جهت حمایت از تولیدات داخلی لایحه ای را در تعامل با شورای اسلامی مصوب کرده است.

در ادامه این مراسم رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ثبات قوانین اقتصادی باعث رونق تولید می‌شود چراکه ثبات، قوانین آینده را برای صنعت گران تضمین می‌کند و در لایحه بودجه ای که در سال گذشته مطرح شد بر پیشرفت صنعت تاکید شده است.

وی با اشاره به قوانین این لایحه تصریح کرد: در این لایحه 100 میلیارد دلار برای صنعت گران در نظر گرفته شد که هدف آن تقویت بخش خصوصی در حمایت از تولیدات ملی است.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 35 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تولیدات صنعتی در نظر گرفته شده است، که 10 درصد به صورت ریالی برای صنعت گران کشاورزی درنظر گرفته شد.

به گفته وی، مدیران دولتی و غیردولتی موظفند مدت یک هفته تقاضای صنعت گران را رسیدگی کرده و ظرف دو ماه پاسخگو باشند، همچنین دولت موظف است هر 3 ماه یکبار کیفیت عملکرد توسعه صندوق ملی را اعلام کند.

انتهای پیام

کد N333881