هیات وزارت خارجه آلمان وارد تهران شد

نماینده آلمان در گروه 1+5 با ولایتی دیدار می‌کند

سیاسی

هیاتی از مقامات وزارت خارجه آلمان به سرپرستی هانس دیتر لوکاس نماینده این کشور در گروه 1+5 وارد ایران شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مقامات ایران و کشورهای گروه 1+5 در دیدارهایی جداگانه این هفته گذشته با یکدیگر دیدار کردند.

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه در دیدارهایی جداگانه با هیات های مذاکره کننده آمریکا، فرانسه و روسیه در ژنو و رم دیدار کرد.

هم چنین هیاتی از وزارت خارجه آلمان متشکل از هانس دیتر لوکاس مدیرکل بین الملل و نماینده آلمان در گروه 1+5، فون گوتزه مدیرکل سیاسی و کوتسل سفیر جدید آلمان در افغانستان به ایران آمده اند تا با مقامات کشورمان دیدار کنند.

هیات آلمانی روز جمعه با علی اکبر ولایتی نماینده مقام معظم رهبری در امور بین الملل و رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار می کند.

هم چنین این هیات روز یک شنبه با سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه دیدار می‌کند.

دیدار های دو جانبه و کارشناسی میان طرف های مذاکره کننده ایران و 1+5 در راستای رفع مشکلات و اختلافات پیش روی نگارش متن توافق جامع در فاصله مذاکرات قبلی تا مذاکرات بعدی در وین که 26 تا 30 خرداد برگزار می شود، است.

در عین حال به نظر می آید اختلافات و مشکلات هم چنان به قوت خود باقی است.

عراقچی پس از مذاکرات دو روزه با نمایندگان آمریکا در ژنو اعلام کرد که مذاکرات در فضای مثبتی برگزار شد و رایزنی ها مفید بود اما اختلافات هم چنان به قوت خود باقی است.

رایزنی ها میان ایران و گروه 1+5 در حالی صورت می گیرد که زمزمه های تمدید توافق اولیه ژنو و مذاکرات هسته ای برای یه دوره شش ماهه دیگر در یکی دو هفته اخیر در رسانه های خارجی شنیده می شود.

انتهای پیام

کد N333869