درخواست حزب الله برای وحدت در عراق مقابل داعش

یکی از نمایندگان حزب‌الله با بیان اینکه رخدادهای کنونی در عراق در راستای خدمت به طرح صهیونیستی- آمریکایی است از اهل تسنن و شیعیان در عراق خواست که در مقابل داعش متحد شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، حسین الموسوی از نمایندگان عضو فراکسیون وفا به مقاومت که وابسته به حزب‌الله است اعلام کرد: اقدامات گروه‌های تکفیری و جنایتکار در عراق و سوریه باعث می‌شود که تمام کشورهای منطقه و جهان در مقابل مسئولیت بزرگی برای مقابله با این خطر قرار بگیرند چرا که ارزش‌های اسلام و تمام انسان‌ها را در هر مکان تهدید می‌کند.

الموسوی تصریح کرد: این گروه‌های ستمکار در تلاش هستند تا مسلمانان را به فتنه مذهبی فاجعه‌باری بکشانند و این اقدامات در راستای خدمت به طرح صهیونیستی- آمریکایی است.

وی افزود: مقابله با این تروریسم تکفیری ایجاد می‌کند که استراتژی ملی از سوی تمام اهل تشیع و شیعیان و تمام آحاد مردم عراق تدوین شود چرا که در این حملات تمامی مردم چه در سوریه و چه در عراق هدف قرار گرفته‌اند. این طرح وحدت عراق و سرنوشت تمام عراقی‌ها را هدف قرار داده است.

از سوی دیگر ائتلاف الوطنیه به ریاست ایاد علاوی با هشدار به اینکه عراق در لبه پرتگاه قرار گرفته است، خواهان تشکیل دولت نجات ملی شد که این دولت براساس آشتی واقعی برای نجات عراق باشد و اداره امور کشور را تا زمان تشکیل دولت آتی براساس قانون اساسی بر عهده بگیرد.

این ائتلاف از جامعه بین‌الملل از جمله سازمان ملل، شورای امنیت، اتحادیه عرب، اتحادیه اروپا خواست تا به مسئولیت‌های سیاسی و اخلاقی خود عمل کرده و در کنار مردم عراق بایستند.

انتهای پیام

کد N333788