مراسم جشن نیمه شعبان در هند برگزار شد

هند,نیمه شعبان

دهلی نو- ایرنا- درسالروز میلاد با سعادت قائم آل محمد(ص) حضرت حجت ابن الحسن (عج)مراسم جشن نیمه شعبان درخانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برگزار شد.

به گزارش روزجمعه خبرنگار ایرنا ؛ در این مراسم که نماینده ولی فقیه درهندوستان، مسئولان نهادهای ایرانی مستقر در هند و جمع زیادی از ایرانیان و دانشجویان ایرانی مقیم حضور داشتند، حجت الاسلام و المسلمین نواب رییس دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه کشورمان در سخنانی به بیان ویژگی های عصر ظهور و وظایف انسان منتظر پرداخت.

وی گفت: در دوره غیبت حضرت حجت ابن الحسن(عج) هر انسان منتظر وظیفه دارد با تزکیه نفس و عمل به تکالیف دینی، خود را برای ظهور منجی عالم بشریت آماده سازد و از انجام کارهای ناصواب پرهیز کند.

وی با اشاره به آیات و روایات مربوط به ظهور منجی عالم بشریت گفت: یکی از وظایف مهم هر مسلمان شناخت امام زمان خود است به گونه ای که طبق آیات و روایات کسی که امام زمان خود را نشناسد در گمراهی، ظلمت و حیرانی به سر می برد و آمادگی لازم را برای ظهور آن حضرت و رسیدن به فلاح و رستگاری نخواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین نواب درباره دیگر وظایف انسان منتظر گفت: فرمانبرداری، حرکت در مسیر آرمان حضرت حجت(عج)، حاکم سازی عدل و عدالت، مخالفت و اعلام برائت از ظلم و ظالم و حضور فعال در این عرصه ها از مهمترین وظایفی است که یک انسان منتظر درعصر غیبت به عهده دارد.

وی درباره دستاوردهای ظهور گفت: برقراری عدل و قسط، رفع مشکلات مردم و جامعه، حاکمیت دین واحد و یکپارچه، رفع اختلافات دینی و مذهبی و سقوط جنایتکاران و خیانتکاران از جمله دستاوردهای ظهور منجی عالم بشریت است که زمینه را برای رسیدن جامعه به صلاح و رستگاری فراهم می کند.

در این مراسم دو نفر از جانبازان انقلاب اسلامی از کارکنان نهادهای ایرانی مستقر در هند با اهدای لوح و هدایایی توسط سفیر جمهوری اسلامی ایران و نماینده ولی فقیه در هندوستان، مورد تقدیر قرار گرفتند.

اجرای برنامه های فرهنگی ازجمله قرائت شعر و دکلمه در وصف حضرت حجت ابن الحسن (عج) از دیگر بخش های این مراسم بود.

اساق ** 2167 ** 1064
کد N333621