کرملین بر ایجاد کریدورهای انسانی در شرق اوکراین برای خروج غیرنظامیان تاکید کرد

اوکراین,کریدور انسانی

مسکو- ایرنا- سرگئی ایوانف رییس دفتر ریاست جمهوری روسیه بر ضرورت ایجاد کوریدورهای انسانی در مناطق جنوب و شرق اوکراین برای خروج غیرنظامیان از این مناطق تأکید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس، ایوانف روز پنجشنبه گفت: روسیه برای ایجاد این کریدور انسانی توسط مقامات اوکراینی اصرار خواهد کرد.

وی افزود: مردم روسیه با آغوش گرم میزبان پناهندگان اوکراینی هستند و برای حل مسایل آنها و رفع نیازمندیهای این افراد تلاش می کنند و این وضع نشانگر پیوندهای عمیق بین ملت های دو کشور است.

رییس دفتر رییس جمهوری روسیه با اشاره به سیل پناهندگان از اوکراین به مناطق مرزی جنوب روسیه گفت: حتی بدون کریدورهای انسانی شمار عظیمی از اتباع اوکراین اکثراً از زنان و کودکان و افراد سالخورده به روسیه پناه می آورند و دولت روسیه کمک های لازم را به آنها ارائه می کند.

استان راستف در جنوب روسیه در هفته های اخیر میزبان دهها هزار پناهنده اوکراینی بوده که با عبور از مرزهای مناطق لوهانسک و دونتسک به این منطقه هم مرز روسیه با اوکراین پناه آورده اند.

در شبانه روز اخیر حدود 11 هزار تبعه اوکراینی اکثراً از روسهای ساکن آن کشور وارد استان راستف شدند.

روسیه در روزهای اخیر از اوکراین خواستار ایجاد کریدورهای انسانی برای عبور غیرنظامیان از آن و ورود به خاک روسیه شده بود.

دفترˈپترو پوروشنکوˈ رییس جمهوری اوکراین بتازگی در بیانیه ای اعلام کرد: وی دستور ایجاد کریدورهای انسانی را برای انتقال غیرنظامیان از شرق این کشور داده است.

در بیانیه گفته شده بود: برای جلوگیری از کشته شدن افراد بیشتر در منطقه ای که عملیات ضدتروریستی برگزار می شود، رییس جمهوری به وزرای مسؤول دستور داده است همه شرایط لازم را برای غیرنظامیانی فراهم کنند که قصد خروج از این مناطق را دارند.

در بیانیه اضافه شده بود: پوروشنکو به دولت خود دستور داده است وسایل لازم را برای خروج غیرنظامیان از این مناطق همچنین مواد غذایی و تجهیزات پزشکی برای مقامات محلی را فراهم سازند تا آنها بتوانند از افراد بی خانمانی که وارد مناطق شان می شوند به اندازه کافی حمایت کنند.

اروپام/2242**518**1504
کد N333500