آغاز عملیات پاکسازی راه های موصل و صلاح الدین از تروریست های داعش

داعش,پاکسازی راه های موصل

تهران- ایرنا- سازمان مبارزه با تروریسم عراق روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور پاکسازی راه ها و مسیرهای مواصلاتی را در شهر موصل و استان صلاح الدین آغاز کرده اند.

به گزارش ایرنا، السومریه نیوز به نقل از یک سخنگوی این سازمان که نامی از او برده نشده است، گفت: عملیات امنیتی در دو استان نینوا و صلاح الدین ادامه دارد و طرح دقیقی برای چگونگی عملکرد نیروهای امنیتی و نیروهای ویژه در چارچوب فعالیت های سازمان مبارزه با تروریسم به اجرا گذاشته شده است.

وی افزود: در همین راستا، نیروهای امنیتی شروع به پاکسازی راه ها در شهر موصل و استان صلاح الدین و بمباران مواضع افراد مسلح وابسته به گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) کرده اند.

سخنگوی سازمان مبارزه با تروریسم عراق خاطرنشان کرد: نیروهایی از این سازمان به شهر سامرا نیز اعزام شده اند.

بنا به گزارشها، تروریستهای تکفیری پس از سیطره بر موصل به جولان خود ادامه داده و توانسته اند بر برخی مناطق از جمله بیجی و تکریت مسلط شوند اما با بسیج عشایر و همکاری آنها با نیروهای امنیتی، این شهرها از وجود تروریستها پاکسازی شده است.

نیروهای مسلح عراق با حمایت نیروی هوایی این کشور تاکنون ضربات کوبنده ای به مخفیگاه های داعش در استانهای صلاح الدین و الانبار و نینوا برای پاکسازی این مناطق از وجود تروریستها وارد کرده اند.

شبس**9241**1551
کد N333433