اعلام حمایت کامل 7 استان عراق از دولت و ارتش

7 استاندار,مبارزه با تروریسم

تهران- ایرنا- به دنبال تحرکات چند روز گذشته گروه تروریستی داعش در عراق و اعلام آماده باش و بسیج کامل از سوی دولت نوری المالکی برای مبارزه با تروریسم در این کشور، استانداران هفت استان عراق در نشستی از دولت و ارتش اعلام حمایت کامل کردند.

نشست استانداران هفت استان عراق به میزبانی کربلای معلی با بیانیه حمایت قاطع از دولت نوری المالکی و هشدار درباره تخریب اعتبار ارتش عراق پایان یافت.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری المدی پرس عراق، این استانداران در نشست روز پنجشنبه خود که در استان کربلا برگزار شد، ضمن اعلام حمایت کامل از دولت و ارتش عراق، از ثبت نام نیروهای داوطلب مبارزه با تروریسم در کشور و استقبال هزاران نفری از این امر خبر دادند.

استانداران کربلا، بابل، نجف، المثنی، واسط، دیالی و القادسیه در این نشست با صدور بیانیه پایانی که عقیل الطریحی استاندار کربلا آن را قرائت کرد، تأکید کردند: نشست امروز ما بحث درباره تحولات امنیتی در کشور را شامل شد و همچنین دعوت نوری المالکی نخست وزیر عراق درباره بسیج عمومی در مقابله با تروریسم بررسی شد.

در این بیانیه آمده است: هفت استان شرکت کننده در نشست از موضع عشایر عراقی که نیروهای مسلح را در مبارزه علیه تروریسم یاری دادند، تشکر می کنند.

این بیانیه افزود: هفت استان شرکت کننده در نشست کربلا، بر حمایت کامل خود از دولت و نیروهای امنیتی اعم از ارتش و پلیس در مبارزه با تروریسم، دفاع از خاک عراق و مقدسات آن تاکید دارند.

این استانداران در بیانیه مشترک خود خواستار ˈتقویت روحیه و پرهیز از شایعاتی شدند که با هدف تفرقه و توهین به وحدت ملیˈ منتشر می شوند و افزودند: ارتش عراق مایه عزت وطن و کرامت آن است و تخریب اعتبار آن جایز نیست.

شبس**9241**1504
کد N333421