آخرین تحولات امنیتی عراق/

نیروهای کماندویی ارتش در آستانه ورود به نینوا/ هدیه 500 هزار دیناری به نیروهای عشایری

آفریقا و خاورمیانه

یک منبع در وزارت دفاع عراق اعلام کرد: نیروهای کماندویی ارتش عراق به مرزهای استان نینوا رسیده اند و در انتظار رسیدن فرمان حمله به مواضع داعش از بغداد هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه عراقی المسله، یک منبع آگاه در وزارت دفاع عراق از آمادگی نیروهای کماندویی ارتش عراق برای حمله به مواضع داعش در استان نینوا خبرداد.

وی با اشاره به رسیدن نیروهای کماندویی ارتش به پشت دروازه های شهر نینوا و پشتیبانی نیروی هوایی عراق از تحرکات زمینی، افزود: نیروها هم اکنون در انتظار رسیدن دستور حمله به نینوا از سوی بغداد هستند.

این منبع امنیتی تاکید کرد: نیروهای کماندویی ارتش عراق آموزشهای ویژه ای را در زمینه جنگهای خیابانهای با گروههای جنایتکار گذرانده اند و در انتظار صدور فرمان حمله برای پاکسازی کامل نینوا از اعضای گروه تروریستی داعش هستند.

دیگر تحولات امنیتی عراق به شرح زیر است:

- نیروهای اتاق عملیات دجله (ارتش عراق) با رسیدن به منطقه "سلیمان بیک" در استان صلاح الدین در نظر دارند از سه محور به تروریستهای داعش حمله کنند.

- مقامات استان الانبار که اخیرا به جولانگاه گروه تروریستی داعش تبدیل شده، اعلام کردند به هر نفر از نیروهای عشایری به علت ادامه مبارزه علیه تروریستهای داعش در این استان 500 هزار دینار عراقی هدیه می دهند.

- "جمیل الشمری" فرمانده پلیس استان دیالی تاکید کرد: داعش تاکنون حتی نتوانسته بر یک وجب از خاک استان دیالی سیطره پیدا کند.