رییس جامعه‌المصطفی(ص):

غفلت رهبران جهان اسلام مصیبت بزرگ دنیای امروز است

سیاسی

رییس جامعه المصطفی العالمیه(ص)، گفت: وحدت در جوامع اسلامی یکی از مهمترین و با ارزشمندترین سرمایه‎های امت اسلامی است.

رییس جامعه المصطفی العالمیه(ص)، گفت: وحدت در جوامع اسلامی یکی از مهمترین و با ارزشمندترین سرمایه‎های امت اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، حجت‎الاسلام والمسلمین اعرافی ظهر امروز در مراسم اختتامیه همایش امت واحده اسلامی که در مجتمع عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: در روی میز دشمنان اسلام نقشه‎هایی برای ایجاد تفرقه میان کشورهای اسلامی وجود دارد که سعی دارند کشورهای اسلامی را تجزیه کنند.

وی اظهار کرد: بسیار تاسف‌بار است که اسراییل که دشمن اصلی جهان اسلام است در آرامش و آسایش باشد و این چنین کشورهای اسلامی همدیگر را نابود کنند.

وی افزود: غفلت رهبران جهان اسلام مصیبت بزرگ دنیای امروز است؛ مسلمانان بسیار زیادی در جهان وجود دارند و امام راحل نیز با تکیه بر همین ظرفیت به دنبال باز کردن مسیر رشد و تحقق وحدت بین کشورهای اسلامی بودند.

اعرافی گفت: امروز در جهان اسلام معضل تکفیری‎ها به یکی از معضلات جدی جهان اسلام مبدل شده است؛ تعصبات و خشنونت‌های جاهلانه کشورهای اسلامی آرامش را به دشمنان اسلام هدیه کرده است.

رییس جامعه‎المصطفی(ص) اظهار کرد: این جمعیت عظیم مسلمان 60 سال است که نتوانستند معضل اسراییل را حل کنند و او را از بین ببرند ولی هنوز هم فرصت از بین نرفته است به شرطی که وحدت و یک رنگی جای تعصبات جاهلانه را بگیرد.

اعرافی خاطرنشان کرد: اگر فردا همه ملت‌های اسلامی واحد باشند و همه روابط اقتصادی کشورهای اسلامی با اسرائیل قطع شود و روابط پنهان با این کشور قطع شود دیگر نیازی به جنگ نیست و به راحتی اسراییل از بین خواهد رفت.

رییس جامعه‎المصطفی(ص) گفت: حق وتو ظالمانه برای کشورهای غربی است و کشورهای اسلامی در این حق هیچ سهمی ندارند، این در حالیست که قدرت کوچکی مانند اسرائیل در قلب کشورهای اسلامی در حدود 60 سال سکونت ‌می‌کند و به کشور فلسطین ظلم کند.

وی گفت: بیداری اسلامی و موج مقاومت اسلامی می‎توانست بسیاری از معضلات منطقه و کشورهای اسلامی را حل کند اما ما در آن زمان به فکر جنگ با یکدیگر بودیم.

رییس جامعه‎المصطفی العالمیه یادآور شد: وحدت اسلامی به معنای پایه‏‌های مشترک در دین اسلام است و تعصبات قومی و دخالت‏‌های بیرونی کشورهای غربی از عوامل چالش زا در وحدت امت اسلامی است.

وی بیان کرد: امت اسلامی باید از درون امت اسلامی کشف شود و باید پایه‎های آن را به خوبی استخراج کرد؛ جامعه واحد و یگانه در قلب‏‌های تمامی مسلمانان وجود دارد.

اعرافی با ذکر اهمیت پذیرش مشترکات و تفاوت‎ها و عدم تحمیل مذهبی تصریح کرد: می‎‏توان منشور اخلاقی و اعتقادی و آیینی را در این حوزه ایجاد کرد.

وی افزود: باید با پذیرش اختلافات در میان کشورهای اسلامی وحدت را در جوامع اسلامی شکل داد و این در حالیست که با این عمل می توان به صورت واحد در برابر دشمن ایستاد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد: همه کشورهای اسلامی باید یک میراث و هدف داشته باشند و زنجیره عظیم وحدت را شکل دهند.

وی گفت: مقام معظم رهبری به عنوان پیش قراول حرکت علمی در کشور و توسعه وحدت در سطح جهان این ظرفیت را ایجاد کردند که تمام کشورهای اسلامی بتوانند برای رشد و توسعه علمی خود روی ایران حساب کنند و ایران نیز سخاوتمندانه این علوم را در اختیار آنان قرار می‎‏دهد.

اعرافی با بیان این مطلب که بیش از 50 درصد از ذخایر جهان در کشورهای اسلامی است، خاطرنشان کرد: اگر سرمایه گذاری و بازار مشترک در کشورهای اسلامی شکل بگیرد همه کشورها نیازمند کشورهای اسلامی می‎شوند و در عرصه بازار بین الملل کشورهای اسلامی قدرتمند می‎شوند.

انتهای پیام

کد N333054