از سر گیری حملات پهپادهای آمریکا در پاکستان

سیاسی

مقام‌های پاکستانی از حمله پهپادهای آمریکایی به یک مقر شبه نظامیان در وزیرستان شمالی خبر دادند. این دومین حمله پهپادی آمریکا به این منطقه طی 24 ساعت گذشته بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از شش ماه وقفه آمریکا بار دیگر جنگ پهپادی خود را در پاکستان از سر گرفته و اقدام به شلیک موشک به سوی شبه نظامیان و پناهنگاه‌های آن‌ها در مناطق قبیله‌ای نشین هم مرز با افغانستان کرد.

براین اساس پهپادهای آمریکا به یک خودرو و یک مقر شبه نظامیان در روستای غلام‌ خان حمله کردند که در نتیجه 10 تن کشته شدند. در حمله روز چهارشنبه نیز سه شبه نظامی در همین منطقه کشته شدند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در دانشکده دفاع ملی قول داده بود که جنگ پهپادی دولتی علیه شبه نظامیان را از سر بگیرد.

گروه‌های حقوق بشری معتقدند که برنامه پهپادهای آمریکا نقض قوانین بین‌المللی است و تاکنون منجر به کشته شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان شده است.

براساس گزارش دفتر تحقیقات ژورنالیستی، پهپادهای آمریکا تاکنون بیش از 2400 تن را در پاکستان، سومالی و یمن از سال 2008 تاکنون کشته‌اند که حداقل 273 تن از کشته شدگان از غیرنظامیان بوده‌اند.

انتهای پیام

کد N332920