اتحادیه اروپا حمایت خود را از دولت عراق در مبارزه با تروریسم اعلام کرد

اتحادیه اروپا,حمایت

تهران - ایرنا - نماینده ˈاتحادیه اروپاˈ در عراق با تاکید بر حمایت کشورهای اروپایی از دولت عراق در جنگ علیه تروریسم، خواستار همکاری گروه های مختلف سیاسی عراقی با هم برای ˈریشه کن کردن تروریسمˈ شد .

به گزارش پایگاه خبری شکه ˈالاتجاهˈ، ˈیانا هیباشکوواˈ نماینده اتحادیه اروپا در عراق گفت که این اتحادیه تاکید می کند که از نیروهای امنیتی عراق و تمایل این نیروها برای حاکمیت قانون حمایت می کند .

وی تصریح کرد: ارتش عراق باید از مردم کشور در همه نقاط حمایت کند .

هیباشکووا افزود: ما تلاش می کنیم با نمایندگان نیروهای سیاسی عراق تماس برقرار کنیم و به آن ها بگوییم برای برقراری دمکراسی در کشور با هم همکاری کنید .

این مقام اروپایی خاطر نشان کرد: در حال حاضر یکی از سازمان های وابسته به اتحادیه اروپا مشغول فعالیت و شمارش آوارگان میان شهرهای ˈکرکوکˈ و ˈاربیلˈ است تا در حد امکان به آن ها کمک رسانی شود .

وزرای خارجه اتحادیه اروپا و کشورهای عربی دیروز (چهارشنبه) حمایت خود را از دولت عراق در جنگ ضد تروریسم اعلام کرده و نسبت به اقدام های تروریستی و خرابکاری تروریست ها ضد شهروندان و نهادهای دولتی عراق ابراز نگرانی شدید کردند .

گروه تروریستی داعش سه شنبه گذشته در حمله ای گسترده، شهر موصل مرکز استان ˈنینواˈ در شمال عراق را به تصرف خود درآورد، اما نیروهای ارتش عراق از دیروز شروع به حمله به مواضع آن ها کرده و موفق شدند، کنترل بخش هایی از شهر موصل را به دست گیرند .

خاورم **2041**1651
کد N332874