یونان و کویت همکاری های تجاری خود را توسعه می دهند

توسعه می یابند,یونان

آتن - ایرنا - یونان و کویت در حاشیه برگزاری اجلاس وزیران کشورهای اروپایی و اتحادیه عرب، توفق کردند که روابط تجاری و اقتصادی خود را توسعه دهند

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از بیانیه وزارت خارجه یونان، مقامات آتن و کویت در حاشیه برگزاری اجلاس وزیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای اتحادیه عرب، توافق کردند که به توسعه روابط تجاری و اقتصادی خود شتاب بخشند.

بر اساس این بیانیه، در دیدار ˈپناتویتس میخالیسˈ مدیر کل توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین المللی وزارت خارجه یونان با ˈبدر محمد آل سعدˈ رییس صندوق سرمایه گزاری دولتی و ˈشیخ مشعل جابر آل احمد الصباحˈ مدیر عامل سازمان ملی برای ترویج سرمایه گذاری مستقیم دولتی کویت، راه های توسعه روابط اقتصادی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار نمایندگان اتحادیه صنایع مختلف، مسوولان بخش حصوصی سازی دولتی و دست اندرکاران امور انرژی یونان نیز حضور داشتند و دیدگاههای خود را در مورد نحوه توسعه روابط دو جانبه در زمینه های مختلف اقتصادی مطرح کردند.

مقامات یونانی و کویتی توافق کردند که دیدار هیات دولتی و بخش خصوصی علاقه مند به سرمایه گذاری در دو کشور بزودی در آتن برگزار شود و برای سرمایه گذاری کویت در بخش های مختلف اقتصادی یونان، توافقات نهایی صورت گیرد.

همچنین توافق شد که همکاریهای یونان با کویت در بخش انرژی بیش از پیش توسعه یابند.

رسانه های خبری یونان همچنین گزارش دادند: ˈاندونیس ساماراسˈ نخست وزیر یونان در چارچوب برنامه های توسعه سرمایه گذاری و جلب سرمایه گذاران خارجی، امروز با ˈشیخ محمد الصباحˈ وزیر خارجه کویت که در آتن بسر می برد، دیدار و گفت وگو می کند.

اروپام**2170**1651
کد N332799