شهردار لندن می‌خواهد مقابل شیلنگ‌های فشار قوی آب بایستد!

سیاسی

شهردار لندن در اظهاراتی جالب توجه با اعلام اینکه استفاده از شیلنگ‌های فشارقوی آب خطری ندارد، گفت که حاضر است مقابل یکی از این شیلنگ‌ها قرار گیرد.

شهردار لندن در اظهاراتی جالب توجه با اعلام اینکه استفاده از شیلنگ‌های فشارقوی آب خطری ندارد، گفت که حاضر است مقابل یکی از این شیلنگ‌ها قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بوریس جانسون، شهردار لندن که به تازگی به خاطر خرید شیلنگ‌های فشار قوی آب به شدت مورد انتقاد قرار گرفته این اظهارات را مطرح کرد. خرید این تجهیزات در حالی صورت می‌گیرد که اجازه استفاده از آن صادر نشده است.

شیلنگ‌های فشار قوی آب به طور مرسوم برای پراکنده کردن تجمع‌ها در جریان ناآرامی‌های مدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از این ابزار در ایرلند شمالی روی داده است اما تاکنون این اقدام در خاک انگلیس صورت نگرفته است.

به دنبال ناآرامی‌ها در لندن در اوت 2011 پلیس اعلام کرد که احتمال استفاده از شیلنگ‌های فشار قوی آب در ناآرامی‌های آتی وجود دارد اما دولت انگلیس این مساله را تایید نکرده و به بررسی آن می‌پردازد.

به رغم مخالفت برخی از سران سیاسی انگلیس شهردار لندن با خرید سه خودروی دسته دوم مجهز به شیلنگ فشار قوی آب از آلمان موافقت کرد.

وی در گفت‌وگو با شبکه رادیوی ال بی سی در دفاع از تصمیم خود گفت که آماده است هر کاری انجام دهد تا نشان دهد این ابزار به طور منطقی از امنیت لازم برخوردار است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا متمایل است در حین قرار گرفتن در مقابل شیلنگ‌های فشار قوی آب از او فیلمبرداری شود، گفت: مطمئن نیستم که بخواهم در مقابل شیلنگ‌های فشار قوی آب قرار بگیرم زیرا معتقدم کاری نکرده‌ام که مستحق چنین تنبیهی باشم!

انتهای پیام

کد N332696