حاشیه های همایش بزرگ انتظار و امید

انتظار و امید

ساعت 10 صبح است. در تالار بزرگ 5 هزار نفری وزارت کشور به دلیل همزمانی میلاد امام زمان عج با حماسه سیاسی 24 خرداد 92 جشنی بزرگ برپا است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در این همایش نمایندگان اقشار، جوانان، نخبگان، هنرمندان، ایثارگران، بانوان، اساتید اهالی سینما و تلویزیون و اعضای هیات دولت تدبیر و امید حضور دارند.

در ابتدای این مراسم و قبل از حضور رییس جمهوری، کلیپ همسفر پخش شد که شرکت کنندگان همزمان با پخش این کلیپ شروع به دست زدن کردند. برخی شرکت کنندگان در این همایش شالهایی به رنگ بنفش دور گردن خود انداخته بودند و برخی پارچه هایی به همین رنگ که روی آن مضامین مختلفی مثل یا حجت ابن الحسن، یوسف زهرا و به عهدی که با مردم بسته ایم پایبندیم مشاهده می شد.


شرکت کنندگان در بدو ورود رییس جمهوری، فریاد می زدند سلام بر روحانی سلام بر خاتمی که مجری گفت سلام بر همه مردان بزرگ این سرزمین، سلام بر رهبر معظم انقلاب، سلام بر آیت الله هاشمی و سلام بر رییس جمهور اسبقمان سید محمد خاتمی و سلام بر رییس جمهورمان دکتر حسن روحانی.


سپس مجری جمله اش را این گونه تکمیل کرد: سلام بر جانبازانی که روی صندلی نشسته اند تا ما بایستیم.


رشید پور که مجری این برنامه بود ادامه داد هر چند که ما همه دلواپسی ها را می فهمیم و دلیلش را نیز می دانیم اما این جمع فریاد می زنند سیاست خارجی مورد تایید ماست که همه پس از او یکصدا این جمله را فریاد زدند.


در این هنگام یک نفر از بین جمعیت حاضر در تالار گفت «مرگ بر فتنه گر» و مجری پاسخ داد «مرگ بر فتنه گر که هر جای دنیا است».


مجری پس از سلام و تبریک عید نیمه شعبان و سالروز حماسه سیاسی 24 خرداد گفت: می خواهم برایتان از اشعار انتخاباتی آقای روحانی را قرائت کنم و سپس این شعر را خواند: «آن چشم جادو را بگو، وان شاه خوشرو را بگو»


رییس جمهوری هنگام ورود به تالار با تشویق حضار مواجه شد و مجری نیز پشت میکروفن گفت حسن روحانی مردی است برای 80 میلیون ایرانی به همین خاطر است که روحانی دوستت داریم و سپس از حاضرین فریاد زدند روحانی دوستت داریم.
کد N332645