مهمترین عناوین خبرهای جهان از شب گذشته تاکنون

آفریقا و خاورمیانه

خبرگزاری مهر- گروه بین الملل: مهمترین عناوین خبرهای جهان از شب گذشته تاکنون به نقل از رسانه های خارجی به شرح زیر است.

- نیروهای امنیتی عراق در راستای جلوگیری از نفوذ نیروهای داعش به بغداد از شب گذشته در این شهر مقررات منع آمد و شد برقرار کردند.

- سران ارشد سیاسی عراق با برگزاری نشستی در بغداد بر لزوم وحدت در برابر اقدامات تروریستها و مجازات خاطیان حوادث اخیر تاکید ورزیدند.

- نیروهای ارتش عراق در راستای افزایش قوای خود در مواجهه با تروریستها از نقاط مرزی عراق و سوریه در استان الانبار عقب نشینی کردند.

- خبرگزاری نووستی اعلام کرد: مقامات روسیه تلاشها در راستای ایجاد توافق نهایی در موضوع هسته ای ایران را مثبت ارزیابی می کنند.

- شورای امنیت سازمان ملل سیطره داعش بر شهر موصل را محکوم کرد.

- خبرگزاری رویترز اعلام کرد: آمریکا پس از بحران اوکراین، در نظر دارد نیروهای ویژه بیشتری را در کشورهای اروپای شرقی آموزش دهد.

- یک مقام امنیتی سوری اعلام کرد: 60 تک تیرانداز فرانسوی در بین اعضای جبهه تروریستی النصره در منطقه الملیحه (حومه دمشق) حضور دارند.

- روزنامه اماراتی البیان به نقل از منابع مصری اعلام کرد: "ابراهیم محلب" نخست وزیر مصر در نظر دارد 10 نفر از وزرای کابینه را برکنار کند.

- منابع مصری به روزنامه عکاظ اعلام کردند: "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهور مصر سفرهای منطقه ای خود را از عربستان سعودی آغاز خواهد کرد.

- مقامات ترکیه در پی ربوده شدن اتباع و دیپلماتهای خود در عراق خواستار برگزاری نشست فوق العاده ناتو شدند.