آمریکا از کمک به آوارگان حملات اخیر تروریستی در عراق خبر داد

آمریکا,کمک

تهران - ایرنا - آمریکا قول داد به نیم میلیون عراقی که پیش بینی می شود در پی حمله اخیر گروه تروریستی ˈداعشˈ با فرار از استان های نینوا و صلاح الدین راهی بغداد شوند، کمک کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ˈاستوارت جونزˈ سفیر جدید آمریکا در عراق روز چهارشنبه در کمیسیون امور خارجی مجلس سنا اعلام کرد که افراطیون سنی وابسته به گروه ˈدولت اسلامی عراق و شام (داعش) جزو خطرناکترین گروه های تروریستی در جهان هستند.

وی که انتصابش در بغداد نیازمند موافقت کنگره است، گفت: ما از نزدیک تحولات را دنبال خواهیم کرد و به همکاری با شرکای خود برای تامین نیازهای آوارگان ادامه خواهیم داد.

این مقام آمریکایی اعتراف کرد که خشونت در عراق به حد بی سابقه ای رسیده است.

تروریست های مسلح داعش روز چهارشنبه شهر تکریت مرکز استان صلاح الدین را تصرف کردند، آنها روز سه شنبه نیز شهر موصل را تصرف کرده بودند و هم اکنون به پیشروی خود به سمت بغداد ادامه می دهند.

وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه خاطرنشان کرد که گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) کل منطقه خاورمیانه را تهدید می کند.

واشنگتن همچنین اعلام کرد که ارتش آمریکا به رغم خروج از عراق در اواخر سال 2011، نیروهای عراقی را همچنان آموزش می دهد و بر عملیات مقابله با تروریسم نظارت دارد.

**مترجمام**1480** 1597
کد N332176