تهدید داعش به تشدید حملات در عراق/اعلام آمادگی سوریه برای نبرد با داعش

داعش امارت اسلامی عراق و شام ,عراق

خبرگزاری فرانسه در خبری اعلام کرد که داعش کنترل کلیه بخش‌‌های نینوا را در دست گرفته و تهدید به افزایش حملات در نقاط مختلف عراق کرده است. در همین حال سوریه برای نبرد در عراق اعلام آمادگی کرد.

تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه در خبری اعلام کرد که گروه تروریستی داعش مدعی کنترل بر کلیه بخش‌‌های نینوا شده است.این گروه همچنین وعده داده که دامنه عملیات خود را گسترش خواهد داد.

در همین حال وزارت خارجه سوریه  با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام همبستگی با ملت و دولت عراق در جریان حملات تروریستی گروه‌های وابسته به داعش در این کشور اعلام کرد: اکنون که ملت ها و دولت های دو کشور سوریه و عراق با نبرد جهانی و توطئه جهانی قدرت های استعمارگر روبه رو است و حال که این گروه های تروریستی وابسته به دولت اسلامی در عراق و شام قصد دارند دو استان نینوا و صلاح الدین را تصرف کنند، سوریه امادگی خود را برای کمک به ملت و دولت عراق برای مقابله با داعش را اعلام می دارد.

براساس بیانیه‌ای که وزارت خارجه سوریه آن را صادر کرده و سانا نسخه‌ای از آن را منتشر کرده آمده است: دولت سوریه این اقدامات تروریستی را به شدت محکوم می کند، و حمایت خود را از ملت و نظام عراق اعلام می دارد و در این زمینه با ملت و دولت عراق اعلام همبستگی می کند.

دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش روز گذشته با حمله به استان نینوا، کنترل شهر موصل در این استان را در دست گرفت و سپس به‌سمت استان صلاح‌الدین در عراق سرازیر شده و بخش‌هایی از آن را به اشغال خود درآورد.

49261

کد N331706