احتمال اتحاد اردوغان و بارزانی برای مقابله با داعش

سیاسی

یک روزنامه چاپ ترکیه از امکان درخواست کمک مسعود بارزانی از اردوغان برای رویارویی با حوادث پیش آمده در موصل و کرکوک خبر داد.

یک روزنامه چاپ ترکیه از امکان درخواست کمک مسعود بارزانی از اردوغان برای رویارویی با حوادث پیش آمده در موصل و کرکوک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، روزنامه خبرترک نوشت: عملیات گروه "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) در سوریه و عراق به مثابه ارسال دعوتنامه برای یک دخالت بین‌المللی است.

اگر گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام در مقابل کردها قرار گیرد، دو گزینه پیش روی ترکیه خواهد بود. اولین گزینه، دخالت پیشمرگ‌های کرد و درخواست کمک از حکومت مرکزی عراق برای پایان دادن به غائله خواهد بود و گزینه دوم، درخواست کمک بازرانی از ترکیه است.

درخواست کمک بارزانی از اردوغان یقینا باعث ایجاد اتحاد میان کردستان عراق و آنکارا خواهد شد اما از طرفی برای ترکیه تهدیداتی را نیز به وجود خواهد آورد.

این در حالی است که اثیل نجیفی، استاندار نینوا در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که پس از حوادث موصل رجب طیب اردوغان با اسامه نجیفی، رئیس پارلمان عراق تماس گرفته و اعلام کرده است که از طریق کردستان عراق کمک‌هایی را برای آوارگان استان نینوا ارسال خواهد کرد. وی به ماهیت این کمک‌ها اشاره‌ای نکرد.

از سوی دیگر، منابع در دولت ترکیه اعلام کردند که افراد مسلح کنسولگری ترکیه در شهر موصل واقع در شمال عراق را تحت تصرف خود درآورده‌اند.

انتهای پیام

کد N331581