جایگزین رسایی: بر تماشاگران نظارت می‌کنیم

سیاسی

حسین آذین نماینده رفسنجان و رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 مجلس از روی نیمکت ذخیره‌ها بلند شد تا به جای رسایی و به نمایندگی از مجلس به برزیل سفر کند؛ سفر به مهد کارناوال و فوتبال. آذین به برزیل سفر می‌کند تا به گفته خودش هم بحث فساد در فوتبال را پیگیری کند و هم ناظر بر رعایت اخلاق اسلامی در بزریل باشد.

به گزارش ایسنا، «تدبیر» با این مقدمه نوشت: پس از آنکه حمید رسایی عضو کمیسیون اصل 90 مجلس که به گفته خودش به دلایل شخصی از سفر به برزیل انصراف داد، حالا این کمیسیون فرد دیگری را معرفی کرده تا به همراه دو نماینده دیگر از همین کمیسیون به برزیل سفر کند.

آذین در این‌باره می‌گوید: موضوع سفر یک نماینده از کمیسیون اصل 90 جنجال‌های زیادی را به همراه داشت اما در نهایت آقای رسایی به دلایل شخصی از این سفر انصراف داد و بنا بر تصمیم اعضای کمیسیون، من برای انجام ماموزیت به برزیل اعزام می‌شوم.

نماینده رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا مجلس اصرار دارد حتما نماینده‌ای را به مسابقات جام جهانی در برزیل بفرستد، می‌گوید: من مامور هستم و بنا بر اصرار یا میل شخصی به برزیل نمی‌روم اما مجلس قصد دارد با ابعاد فساد در فوتبال مقابله کند. فکر نکنید قصد ما از این سفر دیدن مسابقات به هزینه بیت‌المال است.

او در پاسخ به این پرسش که نحوه نظارت تیم اعزامی از مجلس به برزیل چگونه است و قرار است با کدام ابعاد فساد در فوتبال مبارزه شود، اظهار می‌کند: مجلس باید بر تمام مسائل نظارت کند. بحث حضور ایران در جام جهانی نیز یک مساله عظیم بین‌المللی است. البته دلیل اعزام نماینده از کمیسیون اصل 90 تنها بحث فساد در فوتبال نیست، بلکه مهم‌ترین مساله رعایت مسائل فرهنگی و آداب اسلامی در برزیل است.

او ادامه می‌دهد: فوتبال تنها این نیست که دو تیم با هم بازی کنند. در گذشته اتفاق‌هایی درباره مباحث فرهنگی و اسلامی در جام‌های جهانی و یا مسابقه‌های بین‌المللی رخ داده بود که این بار نباید آن اتفاق‌ها رخ دهد، خصوصا آنکه این بازی‌ها این بار در یک کشور خاص از نظر فرهنگی مانند برزیل انجام می‌شود. به همین دلیل مجلس قرار است ناظری را به این بازی‌ها بفرستد تا ضمن هم‌افزایی و بالا رفتن سطح بازی‌های ایران، اخلاق و آداب اسلامی نیز رعایت شود.

به گفته رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 مجلس نهم «در گذشته نیز تعدادی از نمایندگان از طرف فراکسیون ورزش به جام‌جهانی اعزام شده بودند اما این بار این وظیفه به کمیسیون اصل 90 محول شده است.»

او می‌گوید: ما نمی‌توانیم به راحتی از بحث‌های نظارتی بگذریم. ما باید به طور کامل بر تمامی اقدامات تیم ملی و حتی هنرمندانی که تیم ملی را در سفر به برزیل همراهی می‌کنند نظارت داشته باشیم تا خدایی نکرده کاری خلاف آداب اسلامی و ایرانی صورت نگیرد. از سوی دیگر ما برای نظارت بر تماشاگران ایرانی نیز برنامه‌ریزی دقیقی داریم و حتما آن را اعمال خواهیم کرد.

آذین در پاسخ به این پرسش که هزینه‌های سفر نمایندگان مجلس از چه طریقی تامین می‌شود اظهار می‌کند که «نمی‌توانم پاسخی درباره هزینه‌ها بدهم چون اطلاعی ندارم.»

انتهای پیام

کد N331466

خواندنی از سراسر وب