سخنگوی کری خود را "قربانی" ماشین تبلیغاتی روسیه می‌داند

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا "ماشین تبلیغاتی" روسیه را به دست داشتن در افتراهای اینترنتی که وی را به خاطر تپق‌هایش در سخنرانی‌ها به سخره گرفته، متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جن ساکی، سخنگوی جان کری، وزیر خارجه آمریکا گفت که وی هدف حملات شخصی در اینترنت قرار گرفته است.

ساکی افزود: به نظر می‌رسد آنها روی آنچه می پوشم و رنگ لباس‌هایم تمرکز کرده‌اند و حتی سر من را روی تصاویر متفاوت گذاشته‌اند. لازم است از آنها بپرسیم آیا این است راه و رسم یقدرت‌های بزرگ در عرصه بین‌المللی؟

به گفته وی این اقدامات در شان فرهنگ غنی روسیه نیست.

سخنگوی کری افزود: خبرنگاران از نماینده وزارت خارجه آمریکا پرسیدند که آیا کلاه هدیه لاوروف، وزیر خارجه آمریکا به وی را بازمی‌گرداند که من در پاسخ گفتم نه من هنوز آن کلاه را دارم. لاوروف و کری هفته گذشته دیداری داشتند و امیدواریم که راهی برای گسترش دموکراسی پیدا شود.

وی در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر مقابله به مثل با روس‌ها گفت: فکر می‌کنم تفاوت فاحشی میان ارسال پیام دوستی و اتحاد با اوکراین و حملات شخصی نظیر آنچه تبلیغات روس‌ها انجام می‌دهند، وجود دارد.

انتقادهای مرتب جن ساکی، از نقش مسکو در بحران اوکراین سبب شده تا به راحتی هدف رسانه‌ها و وبلاگ‌ نویسان روس شود و آنها حملات متعددی را علیه وی در توییتر و یوتیوب به راه اندازند.

این حملات به رهبری شبکه تلویزیونی راشاتودی صورت گرفته که خبرنگارانش در جریان سخنرانی‌های روزانه‌ با جن ساکی جر و بحث داشته‌اند. آنها اسلایدی موسوم به "مشکل آفرین‌ترین ناکامی‌های جن ساکی" تهیه کرده‌اند.

در یکی دیگر از برنامه‌های تلویزیونی روسیه ضمن به سخره گرفتن ساکی گفته شد: جن ساکی در برابر اظهارات متعصبانه‌ای که او چیزی از آن درک نمی‌کند، حقایق را دستکاری کرده و عذرخواهی نیز نمی‌کند.

جن ساکی گفت: این حملات زن ستیزانه ناشی از تبعیض‌های جنسی هستند. بسیاری از افراد می‌دانند که کرملین و این ماشین تبلیغاتی اقداماتی را برای بی‌اعتبار کردن تعدادی از مقام‌ها از جمله خود من به دلیل حمایت آمریکا از اوکراینی مستحکم و دموکراتیک انجام می‌دهد که بسیار احمقانه هستند.

انتهای پیام

کد N331364