۰
در نطق میان دستور مطرح شد

انتقادات مقیمی به سیاست‌ها و عملکرد دولت یازدهم

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی از سیاست‌ها و عملکرد دولت یازدهم و رییس‌جمهور انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمدعلی مقیمی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت مهدی (عج)، با اشاره به نامگذاری سال 93 به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، گفت: در شعار سال جاری علاوه بر دو دغدغه اقتصاد و فرهنگ به عنوان نقشه راه کشور، راهکارهای اجرایی آن با عزم ملی و مدیریت جهادی تعیین شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ عنصر هویت‌ساز حیات بشری است و به تعبیر رهبری مثل هوا می‌ماند، خطاب به رییس‌جمهور تصریح کرد:‌ فرهنگ دینی و انقلابی ما در سالیان گذشته آسیب‌ها و چالش‌ها و بی‌مهری‌های فراوانی را به خود دیده است که در دولت تدبیر و امید این نگرانی‌ها عمیق‌تر از گذشته در اظهارنظر متولیان فرهنگی دولت و در ادبیات رییس‌جمهور دیده می‌شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: سخن نخ‌نمای شده دین دولتی و دولت دینی، عرفان دینی و دین عرفانی و «با شلاق و زور نمی‌خواهیم مردم را بهشت ببریم» ادبیاتی نیست که بنیان‌های فکری و فلسفی آن برای صاحبنظران و دلسوزان انقلاب اسلامی ناآشنا باشد.

مقیمی خاطرنشان کرد: در گفتمان انقلاب اسلامی شعار نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی منطق اعتدال ناب است و در این مفهوم اعتدال یکی از اصول مسلم اصولگرایی است اما حدود و ثغور اعتدال از سوی رییس‌جمهور هنوز تعریف مشخصی ندارد و بیم آن می‌رود همانند دولت اصلاحات این کلمات زیبا همچون کلمات مقدس آزادی با بی‌بند و باری، اصلاحات با فتنه‌گری، جامعه مدنی با براندازی و فروپاشی حکومت مصادره به مطلوب شود.

نماینده مردم بهشهر در مجلس در ادامه اظهار کرد: اعتدالی که از سوی دولت یازدهم در این مدت در اذهان عمومی شکل گرفته معادل تساهل و تسامح ، عدم مرزبندی بین خودی و غیرخودی، لیبرالیسم فرهنگی و مابین حق و باطل است و این یعنی استحاله انقلاب اسلامی، چرا که هیچ قرابت نظری و عملی در تبارشناسی اعتدالیون و هواداران دولت با اعتدال ناب دیده نمی‌شود.

مقیمی تاکید کرد: اگر با این برداشت‌ها مخالفت دارید انتظار موکد می‌رود که رییس‌جمهور نسبت به تعیین حدود و ثغور آن و نسبت آن با گفتمان انقلاب اسلامی اقدام نماید.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی کلید واژه دیگر گفتمان پیشرفت و اعتدال است، گفت: اینکه دشمنان علیرغم ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه کشور جنگ تمام عیار اقتصادی به راه انداخته، اقتصاد مقاومتی است که می‌تواند راه‌حل این موضوع باشد اما رویکرد دولت به جای درون‌زا بودن و عملیاتی کردن ابلاغیه‌های مقام معظم رهبری، اقتصاد سیاسی را در دستور کار خود قرار داده است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: گره زدن حل مشکلات اقتصادی کشور به نتایج مذاکره و راه‌اندازی یک شبکه اجتماعی نیرومند و ایجاد تقابل میدانی بین ایرانیان طرفدار مذاکره و مخالفان مذاکره به معنای ساخت قدرت تخریبی و بحران‌زا علیه منافع ملی است.

مقیمی در ادامه بیان کرد: آقای رییس‌جمهور شک نکنید که منتسبین به دولت جنابعالی قصد دارند این فرآیند را به منشاء توزیع قدرت در آینده تبدیل کنند و این یک فتنه خاموش است.

وی با اشاره به ارائه گزارش رییس‌جمهور در پایان یک سال کار دولت، گفت: خواهش می‌کنم در گزارش یک ساله خود از وعده‌های انتخاباتی‌تان در خصوص رفع بیکاری، مهار تورم و گرانی، حفظ ارزش پول ملی، تامین مسکن ارزان قیمت، رشد اقتصادی و نسبت اقدامات دولت با شعار سال 93 ساده و شفاف با مردم بحث کنید.

مقیمی همچنین اظهار کرد: آقای رییس‌جمهور باید به اعطای رانت به یک واردکننده کالای اساسی حساس بود چرا که انحصار در جامعه بد است و در بازار کالای اساسی خطرناک.

نماینده مردم بهشهر در مجلس در پایان نسبت به رسیدگی به عوامل وقوع سیل و برخورد با متخلفان تذکر داد و گفت: این موضوع در سال‌های مختلفی باعث کشته شدن مردم و وارد شدن خسارات زیادی به آنها شده که هنوز بسیاری از مبلغ این خسارات پرداخت نشده است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.